ZIMNY PRYSZNIC NASZYCH PIŁKAREK W MECZU Z LIDERKAMI

28.04.2019 NIEDZIELA - GODZ.13

Widzów: 50

Sędzia: Rafał Nehring [Międzychód]

AKADEMIA PIŁKARSKA WARTA MIĘDZYCHÓD - LFA LADIES TUREK  1:6 [0:3]

Bramki: Daria Makówka 53' [as.M.Gałężewska] - Oliwia Kuras 10' Paulina Witaszyk 15' Julia Olek 25' Dominika Kubka 47' 68' Estera Malesza 64'

Skład AP Warta:

Jambor - Helak, Chmielewska, Matuszek, Piotrowska, J.Kurzyńska, Makówka, Czaprańska, Gromadecka

zagrały także: Walkowiak, Zamożniewicz, Gałężewska, Skrzypczak

Mecz w wykonaniu obu ekip, był momentami wyrównany , gdzie nie brakowało spięć i okazji bramkowych. Wynik może sugerować, że był to jednostronny pojedynek, ale takim do końca nie był. Oczywiście młody zespół z Turka, był swych poczynaniach ofensywnych groźniejszy i stworzył więcej okazji do zdobycia bramek, będąc przy okazji agresywniejszy i szybszy, co zaowocowało zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych. Nasz zespół , popełnił za dużo prostych błędów, często indywidualnych, dając w całym meczu, praktycznie trzy prezenty rywalkom [10' 15' 68'], które kolejne trzy bramki , zdobyły już po swych ładnych i składnych akcjach. Owszem, nasz zespół, także stwarzał sobie okazje bramkowe, o które trzeba przyznać było trudno naszym zawodniczkom. Najlepsze okazje bramkowe nasz zespół, miał po rz.wolnym J.Kurzyńskiej [poprzeczka] oraz Gromadeckiej i Czaprańskiej, które zmarnowały swe szansę na zdobycie bramek,  jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej połowie, gdzie zamiast odrabiać straty, zespół tr. M.Ratajczaka, w łatwy sposób , przy zbyt biernej postawie defensorek, traci bramkę na 0-4. Po chwili Daria Makówka, daje nadzieję naszemu zespołowi, na korzystny wynik i mamy 1-4. Nasz zespół poszedł za ciosem, mając chwilowo lekką przewagę i próbował atakować bramkę rywalek, ale skończyło się na trzech groźnych akcjach, po których kibice bramek nie zobaczyli. Mecz się nieco otworzył, bo i rywalki miały, kilka groźnych akcji, po jednej z nich, przy biernej i mało agresywnej postawie defensorek, zespół AP Warty traci bramkę i mamy 1-5. Na koniec, jedyny błąd w tym meczu, popełniła bramkarka naszego zespołu, podając wprost pod nogi napastnika gości i po chwili mamy już 1-6. Mimo kilku prób, zmiany wyniku w wykonaniu naszych zawodniczek, spotkanie kończy się zasłużona wygraną zespołu, który był szybszy i agresywniejszy.

Teraz przed naszym zespołe, dwu tygodniowa przerwa w meczach ligowych, by 19.05 w niedzielę o godz.12,00 zmierzyć się w 5 kolejce rozgrywek z Amicus Mórka. W 4 kolejce nasz zespół pauzuje, a rywalki grają [jedno spotkanie już z 4 kolejki się odbyło wcześniej Zjednoczone - Orły 1:0], a tydzień po meczu z Amicusem, nasz zespół ponownie u siebie 27.05 w niedzielę o godz.12 zmierzy się z Orłami Pniewy.

------------------------------------------------

Wyniki 3 kolejki:

Grom Czacz - Zjednoczeni Kaczory 1:0 [0:0] Kozak 46' - zespół gości w 18' min. nie wykorzystał rz.karnego!

AP Warta - Ladies Turek 1:6 [0:3] Daria Makówka 53' - Oliwia Kuras 10' Paulina Witaszyk 15' Julia Olek 25' Dominika Kubka 47' 68' Estera Malesza 64'

AMICUS Mórka - Warta Śrem  2:0 [1:0]