16.09.2017 SOBOTA - GODZ.11

Widzów: 50

Sędzia:

AP WARTA GIRLS MIĘDZYCHÓD - SOKÓŁ PNIEWY 5:1 [2:0]

Bramki: Paulina Wolf 8' Natalia Helak 31'! Alicja Czaprańska 57' [as., M.Gałężewska] Małgorzata Gałężewska 60' [as.A.Czaprańska] Natalia Kurzyńska 66' - dla gości Julia Banach 50'

Skład AP Warty:

Trocha - Kamyszek [65' Kliks], Chmielewska, Bronikowska [75' Skrzypczak], Gałęska [73' F.Tomala]  - P.Wolf, Helak, J.Kurzyńska - Czaprańska, N.Kurzyńska [70' N.Tomala] - Gałężewska

Rezerwowe:

Ptaszyńska, Kliks, F.Tomala, N.Tomala, Skrzypczak

W Międzychodzie doszło do historycznego , bo pierwszego meczu III-ligi Wlkp kobiet. Debiutujące w tych rozgrywkach podopieczne trenera Mariusza Ratajczaka, zasłużenie sięgnęły po kolejny komplet punktów i zostały nadspodziewanie liderkami. Czy na dłużej? Odpowiedź dostaniemy jutro , kiedy to, dwie poznańskie drużyny, zmierzą się między sobą. Sam mecz, stał chwilami na dobrym poziomie , ale to zespół Warty, był grożniejszy w swych poczynaniach ofensywnych, co przełożyło się na stworzeniu 10 sytuacji 100% , zamieniając połowę z nich na zwycięskie bramki. Już po pierwszych 15 minutach, mimo zdobycia bramki, nasze zawodniczki, nie wykorzystały dwóch wcześniejszych wyśmienitych okazji  Pierwsza bramka pada, po uderzeniu Pauliny Wolf zza pola karnego, nie popisała się bramkarka rywalek i mieliśmy 1-0 dla Warty. Druga bramka padła po przepięknym uderzeniu Natalii Helak i mamy 2-0. Szczelna obrona i dobra gra całego zespołu w defensywie, stwarzała naszemu zespołowi, szansę na szybkie przechwyty piłek, które dostarczane były w kierunku ofensywnych zawodniczek, które co chwilę, zagrażały zaskoczonym grą naszego zespołu, rywalkom.

Druga połowa, nie zaczęła się zbyt dobrze dla naszego zespołu, ponieważ rywalki zdobywają bramkę i mamy 2-1. Niestety bramka ta boli podwójnie, ponieważ zabrakło komunikacji między Chmielewską a Wolf, co wykorzystały rywalki. Gol ten, to typowy prezent dla zespołu z Pniew, który przez 40 min gry, nie mógł zbytnio zagrozić naszej bramce. Po zdobytym golu , rywalki postanowiły zaatakować , ale robiły to chaotycznie, nadziewając się co chwilę, na szybkie kontry naszego zespołu, w których brylowały N.Kurzyńska [N.Tomala], Gałężewska i Czaprańska, które dobiły rywalki zdobyciem trzech bramek. Tych bramek, mogło być więcej, kilka sytuacji sam na sam, obroniła bramkarka zespołu z Pniew, ratując swój zespół od wyższej porażki. Drugi mecz i drugie zwycięstwo, co zapewne jest zaskoczeniem, ale zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek, ponieważ prawie wszystkie zawodniczki, od sierpnia solidnie trenowały i efekty są widoczne. Sam mecz, stał na wyższym poziomie i był trudniejszym spotkaniem , niż te, rozegrane tydzień temu w Śremie, ponieważ rywalki postawiły trudne warunki, tym bardziej , cza być zadowolonym z końcowego wyniku.

Za tydzień kolejny mecz ligowy, tym razem wyjazdowy z Polonią II Poznań, a tam o punkty będzie trudno, co nie oznacza, że nasz zespół , nie może sprawić niespodzianki. Patrząc na tabele , będzie to mecz na szczycie czyli szlagier kolejki, dwóch nie pokonanych do tej poty zespołów.