CO SŁYCHAĆ W IV-LIDZE WLKP GR.PÓŁNOCNA

ROZPOCZĘŁY SIĘ PRZYGOTOWANIA DO NOWEGO SEZONU ''JESIEŃ'' 2017/18

We wszystkich zespołach [klubach] trwają usilne starania skompletowaniem składów, które pozwolą na równą walkę o pozostanie w gronie IV-ligowców czyli w lidze wojewódzkiej.

Dużo zmian szykuje się w zespołach Gromu [przybyli Graczyk, Korbik, Pawelec, dwóch młodych graczy z Warty J.St Poznań i ew. P.Halasz, który jak na razie testuje się w III-ligowych klubach] Iskry [trwają poszukiwania zawodników, na tą chwilę, nie wielu zawodników pozostało w tym zespole z ub.sezonu, a Cyruk i A.Mikołajczak przeszli do Nielby, zaś Michorek, Popiołek, Klączyński, Juracki do GLKS-u, Kosiński do Orkana i obrońca Hermanowicz do Lubuszanina], Dopiewa [wielkie zmiany w tym zespole, ponieważ wielu czołowych zawodników odeszło lub zakończyło grę min. Szczudeł i Goiński czy Bordych do Kotwicy, Pawelec do Gromu, Halasz - szuka klubu do Gromu lub Jaroty, ale także są nowe twarze min. D.Drzewiecki!] Wysokiej [odchodzą do Śmiłowa Ginda-Kopeć, Wiśniewski i br.Adamski, a blisko klubu są Michorek, Juracki, Popiołek i najlepszy strzelec Polonii Jastrowo J.Zieliński], Kotwicy [gdzie z Polonii Środa przybyło czterech graczy min.Dawid Lisek, Michał Stańczyk, Bartłomiej Olejniczak i Paweł Przybyłek] , Mieszka [nowe twarze to M.Tomaszewski z KKS Kalisz, K.Pawlicki z Kotwicy, A.Niedzielski z Zjednoczonych, br.Beśka z Niemiec, D.Pawlak z Środy, K.Wolkiewicz przybył ze Środy, M.Trojanowski  z Elany i dwaj młodzi - wychowankowie Mieszka wrócili z Warty Poznań oraz przedłużono umowy z br.Beserem, Koniecznym, Bzdęgą, Steinke, Bartkowiakiem, Miczyńskim oraz Garstką], ale nie obyło się też bez ubytków lub zakończenia kariery] , a także nieco mniejsze w pozostałych zespołach. W kadrze mistrza Lubuszanina, też dojdzie do zmian [odchodzą Zamiar ? Drzewiecki do Dopiewa, Budzyń do Warty?, a być może nowymi graczami będą, br.z Lecha/Drwęca Czaplicki i A.Sołowiej z Płomienia Połajewo]. Za to w Nielbie, oprócz dużej ilości młodych graczy, część wypożyczona ze Szkółki Piłkarskiej Szamocin/Szamotuły, są też znani już w Wągrowcu piłkarze Cyruk i A.Mikołajczak, a odchodzą szybki Urbański i Kownacki obaj do Korony Stróżewo]. Unia Swarzędz nie zamierza zbytnio wzmacniać zespołu, jedynie dojdzie do kosmetycznych zmian. Jeśli chodzi o Orły Pniewy [4 nowych graczy], Tarnovie, Huragan [nowy trener P.Kutynia], Spartę czy Pogoń, tam także dojdzie do kilku zmian, ale nie będą to, aż tak duże zmiany, jak w/w zespołach.