III - LIGA WLKP KOBIET GR.1 - SEZON 2017/18 - 8 KOLEJKA

Wyniki-Tabela-Strzelcy bramek-krótkie relacje

28-29.10.2017 SOBOTA-NIEDZIELA

sobota:

Zjednoczeni Kaczory - AZS UAM Poznań 0:2 [0:2] Martyna Szymanek 14' k Marita Krupska 18'

W Kaczorach i w Poznaniu, rozgrywały swe mecze, czołowe cztery drużyny i tak jak w Poznaniu, w Kaczorach zwyciężył zespół gości, choć i tu, o punkty łatwo nie było. Znane z twardej gry, często na pograniczu faulu, gospodynie, od razu zaatakowały, ale nadziewały się na kontry zespołu AZS-u i po jednej z takich kontr, akademiczki obejmują prowadzenie, które jak się później okaże, było ważne dla przebiegu spotkania. Gospodynie chcące szybko odrobić, tracą znowu po 4 minutach bramkę i sytuacja gospodyń jest trudna. Zespół z Poznania dobrze bronił dostępu do swej bramki, mimo ataków i lekkiej przewagi gospodyń, utrzymał wynik do ostatniego gwizdka.

Polonia II Poznań - Juna Trans St.Oborzyska 0:1 [0:0] Zofia Ruta 65'

Niesamowicie zacięty bój , stoczyły w meczu na szczycie oba zespoły i tak na dobra sprawę, każda z drużyn mogła pokusić się o punkty. Poziom meczu, momentami mógł się podobać, żadna ze stron nie oszczędzała się, a o zwycięstwie Juny, zadecydował instynkt strzelecki Z.Ruty. Oba zespoły grały ostro w obronie, gdzie trudno obu drużynom było stworzyć 100% okazje, ale obie ekipy , miały kilka okazji, jedną z nich wykorzystały zawodniczki z pod Kościana i pierwsza porażka rezerw Polonii, stała się faktem. Porażka ta , kosztowała polonistki utratę fotela lidera, ale prawdopodobnie tylko na tydzień.

niedziela:

Warta Śrem - Grom Wolsztyn : [odwołany mecz]

Sokół Pniewy - GSS Grodzisk Wlkp 1:1 [1:0] Jagoda Napierała 28' - Wiktoria Kowala 70'

Bardzo zacięty mecz w trudnych warunkach, stoczyły dwa zespoły, które okupują ostatnie miejsca w tabeli. Mecz nie był porywajacym widowiskiem, a i poziom sportowy oba zespoły , dopasowały do zajmujących po 7 kolejkach miejsc w tabeli. Wynik remisowy jak najbardziej zasłużony, a dla młodego zespołu z Grodziska, remis w Pniewach, to pierwszy ligowy punkt i zarazem pierwsza bramka w tym sezonie. Bramka na 1-1 , to efekt ambitnej do końca gry i co ważne, zespół gości, wytrzymał fizycznie i motorycznie lepiej to spotkanie.

Zespół AP Warty w tej kolejce pauzował, ale na koniec rundy, czeka ich trudny rywal, ponieważ 05-11-2017 o godz.14 podejmować będzie zespół z Kaczor. Jedno jest pewne, rundę jesienna nasz zespół kończy przynajmniej na 6 miejscu! a ew.wygrana w tym meczu, może na koniec rundy , dać naszej młodej drużynie, wysokie 5 miejsce. Wszystko w nogach naszych piłkarek.

1. Juna Trans St.Oborzyska  – 19

2. Polonia II Poznań            – 18