III-LIGOWCY ZACZĘLI RUNDĘ WIOSENNĄ

Lech II Poznań 2-1 Jarota Jarocin
Piotr Kurbiel 23, Kacper Wojdak 63 - Sebastian Kopeć 44
KKS 1925 Kalisz 4-1 Nielba Wągrowiec
Konrad Chojnacki 25, 35, Mateusz Gawlik 46, Błażej Ciesielski 90 - Filip Konarski 18
Unia Swarzędz                     0-5 Wda Świecie
Sokół Kleczew 2-2 Centra Ostrów Wielkopolski
Rafał Leśniewski 12, 46 - Dawid Kuczyński 25, Jakub Michalski 47

Pierwsza mówiąc umownie, kolejka spotkań III-ligi gr.II tej '' wiosny'' przyniosła kilka ciekawych meczy, gdzie rywalizowały zespoły z pierwszej ósemki, która na koniec rozgrywek utrzyma się na szczeblu rozgrywek i utworzy nowo-powstałą  północną-zachodnią III-ligę. We Wronkach , gdzie swe mecze grają rezerwy Lecha, poległ lider z Jarocina, który zimą przeżywał kłopoty organizacyjne, które nadal drążą ten klub. To , że w Środzie Wlkp o punkty łatwo nie jest, przekonał się jeden z głównych faworytów ligi poznańska Warta, która uległa miejscowej Polonii 1-0 po golu......do niedawna byłego zawodnika Warty Krzysztofa Bartoszaka. Niespodzianką małą jest strata punktów i to u siebie, przez Sokoła Kleczew, który mimo dwóch goli nowo-pozyskanego z Nielby R.Leśniewskiego zdołał zaledwie zremisować 2:2. Beniaminek z pod Gniezna czyli Pelikan zadomowił się na dobre wśród najlepszych zespołów i już nie jest niewiadomą w tej lidze, zwłaszcza, że łatwo uporał się w Warlubiu z miejscową Spartą. Podopieczni tr. Sławomira Majaka pokonali rywali 3:0 i wrócili do gry o 1 miejsce. Po niespodziewanej słabej jesieni , Elana i KKS Włokniarz Kalisz zapowiadają pościg za czołówką i zrobiły pierwszy krok ku temu, pokonując pewnie swych rywali. Zapewne brak tych ekip w górnej części tabeli na koniec rozgrywek, będzie sporym zaskoczeniem, patrząc na ich możliwości finansowe. Jeśli chodzi o zespoły z naszego regionu, to ciężka wiosna zapowiada się w Wągrowcu i Swarzędzu, gdzie oba zespoły walczą o byt. Większe szansę na walkę o III-ligę sezonu 2016/17 mają podopieczni tr. J.Araszkiewicza, dla których dzisiejszy mecz z Wdą, to mecz o tzw. 6 pkt. Niestety zespół ze Swarzędza, przegrywa u siebie wysoko z Wdą Świecie 0:5.

Jarota [37] nadal jest liderem, przed Wartą Poznań [35] Sokołem Kleczew i Pelikanem Niechanowo [po 33] oraz Lech II 31 pkt. Pozostałe zespoły to Start Warlubie i Polonia Środa Wlkp po 27 pkt i Wda Świecie 26 pkt, które mają bezpieczną 4 i 5 pkt przewagę nad resztą stawki.