IV-LIGA WLKP  GR.PÓŁNOCNA - 18 SERIA SPOTKAŃ

WYNIKI-TABELA-STRZELCY-KRÓTKIE RELACJE

SEZON 2016/17 RUNDA WIOSENNA - 18 KOLEJKA

sobota

Unia Swarzędz - Sparta Oborniki 3:2 [2:1] Krzysztof Stępiński 5' Dominik Nowacki 38' Mateusz Świergiel 60' - Marcin Kazmierczak 6' Mikołaj Panowicz 88'

Spotkanie w wykonaniu obu ekip, dość wyrównane z lekką przewagą gospodarzy, którzy dopiero w II poł. meczu, zaczęli kontrolować to momentami wyrównane spotkanie, schodząc nieco zasłużenie z boiska w glorii zwycięzców.

Lechia Kostrzyn - Iskra Szydłowo  0:2 [0:1] Paweł Nawrocki 37' Łukasz Skwarek 53'k

Wygrana gości nie podlegała dyskusji , choć nie był to wielki mecz w wykonaniu obu drużyn. W drugich 45' min. mecz się nieco wyrównał, ale to goście na początku drugiej części, zdobyli bramkę, która ostudziła zapędy gospodarzy. Wygrał zespół nie wiele lepiej, grający w tym meczu, ale piłkarsko dojrzalszy.

GKS Dopiewo - Tarnovia Tarnowo Pdg  3:1 [2:0] Patryk Bordych 11' Przemysław Halasz 36' Mariusz Woroch 61' - Paweł Kowal 55'

Zapewne końcowy wynik jet niespodzianką w tym meczu, gdzie swe trzy grosze w ten mecz, wtrąciły panie sędziny, ale porażka gości, to nie problem słabszej postawy rozjemców, a kiepskiej gry na tzw. aferę gości. Wydawałoby się, że zespół o takim potencjale, piłkarsko będzie przewyższał gospodarzy, nic z tego. Gospodarze wygrali to spotkanie determinacją, walką i mądrością w grze, grając agresywnie, nie pozwolili na zbyt wiele.

Grom Plewiska - Pogoń Łobżenica  4:0 [0:0] Krystian Skórczyński 55' Maurycy Niemczyk 49' 62' Michał Wysocki 58'

Pierwsza połowa o dziwo delikatnie ze wskazaniem na gości, którzy zmarnowali trzy okazje bramkowe, w tym czasie gospodarze , owszem atakowali, ale zbytniego zagrożenia pod bramką gości nie stwarzali, przy okazji nadziewali się na kontry zespołu tr. Ziółkowskiego. Druga połowa, to już wyrażna dominacja gospodarzy, którzy po reprymendzie zapewne w szatni od tr. P.Kowala, zaczęli dominować na boisku i stwarzać sobie klarowniejsze sytuacje bramkowe, czego efektem były bramki. Mimo porażki goście zostawili po sobie dobre wrażenie, niestety za wrażenia punktów się nie dostaje.

Warta Międzychód - Lubuszanin Trzcianka  2:1 [2:1] Bartosz Nowak 5' 30'k - Wiesław Natkaniec 34'

Początek meczu, a zwłaszcza pierwsze 30 min. meczu , wskazywały, że gospodarze odniosą pewne zwycięstwo, grając szybko, składnie i ładnie dla oka w ofensywie, dokładając niezłą grę w destrukcji. Kiedy wydawało się, że trzecia bramka wisi w powietrzu, to goście zdobywając gola kontaktowego, dali jasny sygnał, że gospodarzom łatwo w tym meczu nie będzie. tak też było w kolejnych minutach meczu, a zwłaszcza w końcówce tego bardzo zaciętego i wyrównanego meczu. Mimo kilku prób z obu stron, wynik z pierwszej części meczu, nie zmienił się, co zapewne zadowoliło międzychodzkich kibiców, którzy w komplecie przybyli na to interesujące, jak zawsze spotkanie, pomiędzy tymi drużynami. Końcowy wynik mógł być różny, ale pierwsza porażka w tym sezonie ,na boisku panującego jeszcze mistrza IV-ligi, ujmy gościom nie przynosi, ponieważ byli równorzędnym rywalem i tak na dobrą sprawę, wywiezienie punktów z Międzychodu, było w ich zasięgu. Gospodarze pokazali, że nie zamierzają składać jeszcze broni.a i gra momentami mogła się podobać. Sam mecz, stał na niezłym momentami poziomie piłkarskim.

niedziela

Zieloni Lubosz - Luboński Luboń  11:1 [6:0]

Mecz bez historii, gdyż do Lubosza nie przyjechał zespół IV-ligowy. Niestety ,takie są realia futbolu prezentowanego przez zespół tr. Marka Wilczyńskiego, który z taką grą, mogliby mieć problem z utrzymaniem się w Klasie Okręgowej. Gospodarze wykorzystali słabość rywala i cza im oddać, że potrafili zdemolować rywala, zdobywając ważne 3 pkt w kontekście walki o ligowy byt.

GLKS Wysoka - Kotwica Kórnik  3:1 [1:1] Piotr Ginda Kopeć 45' 73' 78' - 18''

Zasłużona wygrana gospodarzy, którym zwycięstwo , co było żdziwienem wśród miejscowych, przyszło dosyć łatwo. Zespół gości zagrał poniżej swych możliwości i uległ gospodarzom , którzy w II połowie meczu , mieli dość wyrażną przewagę, mogąc dobić w kilku sytuacjach bramkowych, gości okazalszym zwycięstwem.

Huragan Pobiedziska - Nielba Wągrowiec  4:0 [2:0] Bartosz Żołądkiewicz 3' Adam Napieralski 27' 64' Damian Siek 85'

Niespodzianka stała się faktem, zwłaszcza rozmiary porażki gości, którzy mogli w tym meczu polec dotkliwiej , ponieważ od pierwszych do ostatnich minut, przewaga należała do podopiecznych tr. Damiana Łukasika, którzy wykorzystał połowę 100% sytuacji bramkowych. Goście, opierający grę na dwójce Krauz-Leśniewski, bardzo słabo prezentowali się w ofensywie, jak i defensywie, będąc wolniejsi od gospodarzy, mniej agresywniejsi polegli z kretesem. Gospodarze lepiej fizycznie wyglądali w tym meczu od gości, którzy w całym meczu, stworzyli sobie trzy okazje bramkowe, choć nie były to tak klarowne,  jakie mieli gospodarze. Postacią meczu był Bartosz Żołądkiewicz, prawdziwy lider zespołu, który asystował przy trzech bramkach , a przy wielu grożnych sytuacjach, miał także swój udział.

1 Lubuszanin Trzcianka 18 12 5 1 51:16 41
2 Nielba Wągrowiec 18 12 3 3 47:26 39
3 GROM Plewiska 18 11 4 3 43:17 37
4 TARNOVIA Tarnowo Podgórne 18 10 4 4 30:20 34
5 WARTA Międzychód 18 9 6 3 39:24 33
6 Iskra Szydłowo 18 9 4 5 39:24 31
7 UNIA Swarzędz 18 8 4 6 27:30 28
8 SPARTA Oborniki 18 8 2 8 30:26 26