IV-LIGA WLKP  GR.PÓŁNOCNA - 8 SERIA SPOTKAŃ 2017/18

WYNIKI-TABELA-STRZELCY BRAMEK-RELACJE - 8 KOLEJKA

16/17 09.2017 SOBOTA-NIEDZIELA

sobota;

Unia Swarzędz - Kotwica Kórnik  2:1 [2:0] Krzysztof Stępiński 17' Marcin Nowicki 19' - Maciej Jakubek 84'

Mecz tylko chwilami, mógł się podobać, choć nie można odmówić obu ekipom, walki,zaciętej gry, to spotkanie nieco rozczarowało. Minimalnie lepsi, choć nie było to aż tak widoczne, byli gospodarze, sięgając po bardzo ważny komplet punktów.

Warta Międzychód - Tarnovia Tarnowo Pdg 1:3 [0:1] Bartosz Nowak 48' - Bartosz Dylewski 28' Zbigniew Zakrzewski 49' Benjamin Bednarz 89'

Mimo zaciętego meczu, to goście zdobywają 3 pkt. Niestety , gospodarze grający w mocno osłabionym składzie, słabo spisywali się pod bramką gości, którzy nie byli dłużni gospodarzom , stwarzając sobie, także kilka okazji bramkowych. W pierwszej połowie, lepsze okazje mieli gospodarze, zaś w drugiej goście, którzy połowę z nich, zamienili na bramki.

Orły Pniewy - Pogoń Łobżenica  3:1 [1:0] Maciej Cieślak 29' 89' Tomasz Puncewicz 57' - Krystian Wypchło 50'

Przeciętny mecz w wykonaniu obu drużyn, z czego nieco lepiej prezentował się zespół tr. Jurgi. Gospodarze zasłużenie zdobywają 3 pkt.na które dość ciężko musieli się napracować.

Wełna Skoki - Nielba Wągrowiec 1:4 [1:0] Jakub Ślósarczyk 23' - Adrian Mikołajczak 49' Łukasz Cyruk 53'  Rafał Leśniewski 88' 89'

Tylko do przerwy , gospodarze mieli nadzieje na korzystny wynik i jakiekolwiek punkty. Przewaga i wiele okazji do zdobycia bramek, taki obraz gry zafundowali sobie goście, którzy dominowali, ale grali słabo w ofensywie, nie wykorzystując kilku 100% sytuacji bramkowych. Druga połowa , to już mecz jednej drużyny, czyli Nielby.

GKS Dopiewo - Iskra Szydłowo  3:3 [2:1] Łukasz Goiński 11' Tomasz Pawelec 28' Dominik Drzewiecki 52' - Samobójcza 24' Łukasz Skwarek 67' Mateusz Górny 90'+3'

Grom Plewiska - Lubuszanin Trzcianka 0:0

Całkiem niezły mecz,  w wykonaniu obu zespołów, z lekką przewagą gości, którzy byli grożniejsi w swych poczynaniach, mając klarowniejsze okazje do zdobycia bramek.

niedziela;

Huragan Pobiedziska - Mieszko Gniezno  1:3 [0:0] Ernest Maćkowiak 82' - Krzysztof Wolkiewicz 49' Marcin Tomaszewski 54' Tomasz Bzdęga 76'

Mimo oporu ze strony gospodarzy, którzy w pierwszych 45' min.meczu, grając mocno defensywnie przetrzymywali ataki lidera, próbując raz po raz wyprowadzać kontry, to goście będąc lepszym zespołem, zeszli z boiska w glorii zwycięzców po raz ósmy w lidze! Zwycięstwo w pełni zasłużone, gdyż od pierwszych minut meczu, to goście, kontrolowali przebieg tego spotkania.

GLKS Wysoka - Sparta Oborniki  1:0 [1:0] Kacper Kosmowski 9'

Najskuteczniejsi zawodnicy po 8 kolejkach;

1. Mateusz Górny [Iskra] - 9

2. Błażej Nowak [Lubuszanin] - 8 bramek

3. Bartosz Nowak [Warta] - 7

4. Damian Pawlak [Mieszko] - 6 bramek

5. Rafał Leśniewski [Nielba], Tomasz Kaźmierczak, Tomasz Bzdęga, Krzysztof Wolkiewicz i Gracjan Goździk [Mieszko] - po 5 bramek

6. Mikołaj Panowicz [Sparta], Artur Kwiatkowski [Iskra], Błażej Telichowski [Tarnovia], Marcin Trojanowski [obaj Mieszko] i Jakub Smura [Grom] - po 4 bramki

7. Bartosz Ślusarski [Tarnovia] oraz Patryk Niemczyk [Grom], Zb.Zakrzewski, Bartosz Dylewski [obaj Tarnovia], Maciej Cieślak [Orły], Tomasz Węcławek [Unia] , Jakub Ślósarczyk [Wełna], Tomasz Puncewicz [Orły], Mikołaj Kidawa [Huragan], Adam Rogowski [Kotwica] - po 3 bramki

1 MIESZKO Gniezno 8 8 0 0 33:7 24
2 Tarnovia Tarnowo Podgórne 7 5 1 1 17:7 16
3 Warta Międzychód 8 5 1 2 21:13 16
4 Unia Swarzędz 8 5 0 3 11:14 15
5 Grom Plewiska 8 3 4 1 18:8 13
6 Nielba Wągrowiec 8 4 1 3 18:15 13
7 Iskra Szydłowo 8 3 2 3 24:20 11
8 Kotwica Kórnik 7 3 2 2 11:11 11