ZBYT WYSOKA PORAŻKA NASZYCH DZIEWCZĄT Z TRAMPKARZAMI ORŁA ŁOWYŃ

25.05.2017 CZWARTEK - GODZ.18

Widzów: 30

AP Warta Girls Międzychód - Orzeł Łowyń  1:9 [1:4]

Bramki: Małgorzata Gałężewska - Kacper Piasek x5 Jakub Chwalisz x2 Miranda Okniewska, Hubert Mrozek

Po dobrym początku w wykonaniu dziewcząt, które zamknęły gości z Łowynia na ich połowie, nie dając im rozegrać piłki od swej bramki, spowodowało że zespół Warty stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Niestety gorzej było ze skutecznym  wykończeniem tychże okazji. Mimo to, zespół Warty zdobył bramkę na 1-0 i wydawało się, że dziewczyny pójdą za ciosem. Niestety kolejne minuty , nie były już tak dobre w wykonaniu młodych zawodniczek Warty, ponieważ rywal zaczął wykorzystywać swe warunki fizyczne, dodatkowo zespół Warty wyjątkowo słabo grał w defensywie, pomagając rywalom znacznie w dojściu do łatwych pozycji strzeleckich, ponieważ na 11 celnych strzałów, do bramki trafili 9-krotnie.Zespół Warty próbował kilkakrotnie zaskoczyć bramkarza z Łowynia, ale uderzenia były zbyt słabe , aby pokonać niezbyt pewnego, mimo wszystko golkipera Orła. Nowo powstała grupa młodzieżowa Orła Łowyń [pierwsza w historii klubu] , za co należą się brawa dla działaczy i trenera, może nie grała kombinacyjnego futbolu, grając często wybiciem piłki do przodu od bramkarza lub obrońców, co wystarczyło w tym chwilami zaciętym i wyrównanym meczu, aby zdobywać bramki. Wygrał zespół skuteczniejszy, co w futbolu jest sprawą najważniejszą. Przed obiema drużynami dużo pracy, aby zniwelować niedostatki piłkarskie [techniczne i taktyczne], które były widoczne gołym okiem w tym sparingu.