LETNI OKRES PRZYGOTOWAŃ NASZYCH ZESPOŁÓW 2023

NASZE ZESPOŁY Z POWIATU PRZED NOWYM SEZONEM 2023/24

Warta Międzychód [V-liga] - zespół po spadku z IV-ligi, przechodzi duże zmiany kadrowe. Odeszli z zespołu Klimko, Rabiega, Szeląg, Przybylak [br], Przybyszewski, Helak, Świątek, Żybura, Grzybek i prawdopodobnie Yavorskyi [br]. Podczas meczy kontrolnych, testowanych jest kilku nowych graczy, w tym nowi-starzy bramkarz Nadobnik, Kluj, Semmler, Schoen oraz kilku graczy z drugiego zespołu, min. 16-letni F.Kozubowski [z dobrej strony pokazał się w barażach], 18-letni A.Gaweł, 16-letni D.Gursz, 16-letni Sz.Jokiel, P.Kozubowski i 16-letni W.Kramer. Trenerem zespołu, pozostał wracający do klubu tr. Tomasz Leszczyński, asystentem będzie Patryk Dach, notabene trener Warty II.

Zespół ma za sobą dwa mecze kontrolne, przegrywając w Drezdenku z Lubuszaninem 2-0 i remisując u siebie z Lubuszaninem Trzcianka 3-3. Ne doszedł do skutku sparing z Sokołem Pniewy , ponieważ rywal , mający problemy nie stawił się. Kolejnym rywalem był zespół Dyskobolii Grodzisk, z którą dość łatwo , poradzili sobie Warciarze, pokonując rywali 5-1. Ostatnim sprawdzianem, był sparing u siebie z Spartą Szamotuły [sobota-05.08], który zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3-0. Dwa pierwsze ligowe mecze, nasz zespół rozegra u siebie 12.08.2023 i 19.08.2023.

Rzemieślnik Kwilcz [A-Klasa] - trenerem nadal jest Ryszard Sobótka, który ze swoim zespołem, rozegra cztery gry kontrolne w tym mecz pucharowy z OSIR Lwówek. Zapowiada się na kilka zmian kadrowych min.bramkarz i kilku nowych młodych graczy. Oto rywale w grach kontrolnych;

05.08; Orzeł Łowyń [B-Klasa] - Rzemieślnik Kwilcz  2:4 [0:2]

10.08; Rzemieślnik Kwilcz - Warta Wartosław [A-Klasa] 1:5 [1:2]

12.08; P.P WZPN; OSiR Lwówek [A-Klasa] - Rzemieślnik Kwilcz  2:4

19.08; P.P WZPN; Rzemieślnik Kwilcz - Warta II Międzychód    1:4

Warta Sieraków [A-Kasa] - beniaminek pod wodzą tr. Mariusza Ratajczaka, wraca po dwóch latach do Klasy-A i nie zamierza być dostarczycielem punktów. Kadra zespołu, będzie liczniejsza i mocniejsza, niestety, co jest pewnym zmartwieniem trenera, na boisku nie zobaczymy z powodu urazu, jednego z liderów naszego zespołu i jednego z najlepszych graczy w niższych ligach Matiasa Quiroza, którego gra, mogła sie podobać kibicom naszego regionu. Oto zestaw gier sparingowych sierakowian.

29.07; Warta Sieraków - Lubuszanin II Drezdenko [Klasa-O]  0:8

06.08; GKP Pszczew [B-Klasa] - Warta Sieraków   1:6 [1:3] odwołany i przełożony na 09.08 godz.18,30

11.08; Orzeł Łowyń [Klasa-B] - Warta Sieraków   4:6 [1:3]

19.08; Warta Sieraków - Sokół Drawsko [Klasa-B]   6:0

Warta II Międzychód [A-Klasa] - kolejny beniaminek z naszego powiatu, będzie wymagającym rywalem dla reszty stawki i zespół podopiecznych tr. P.Dacha mieszanka młodości z rutyną, mogą powalczyć o wysokie lokaty. Wszystko zależy od kadry tego zespołu. Oto harmonogram gier kontrolnych;

30.07; Warta II Międzychód - Sokół Drawsko [Klasa-B]  5:1

06.08; Warta II Międzychód - Radwan Lubasz [Klasa-O]   :   odwołany

12.08; P.P WZPN ; Płomień Chrzypsko Wlk [B-Klasa] - Warta II Międzychód  2:3

13.08; Warta II Międzychód - Leśnik Rąpin [A-Klasa]  5:1

19.08; P.P WZPN; Rzemieślnik Kwilcz - Warta II Międzychód  1:4

20.08; Zieloni Gaj Mały [A-Klasa] - Warta II Międzychód  3:2

Orzeł Łowyń [B-Klasa] - zespół Orła pod okiem tr. S.Hajdamowicza, chce jak najszybciej zapomnieć o ub.sezonie i nie chcąc powtórki , dojdzie do kilku zmian kadrowych w celu wzmocnienia zespołu od strony sportowej. Do zespołu wraca, jeden z liderów M.Gieremek, który już nadrabia zaległości indywidualną pracą, po przebytej kontuzji. Dodatkowo, zespół mają zasilić b.zawodnicy sierakowskiej Warty i rezerw międzychodzkiej Warty, co tylko wzmocni siłę zespołu. Oto harmonogram gier kontrolnych;

05.08; Orzeł Łowyń - Rzemieślnik Kwilcz  2:4 [0:2] Surówka, J.Kowalczyk

11.08; Warta Sieraków - Orzeł Łowyń   6:4

19/20.08; Płomień Chrzypsko Wlk - Orzeł Łowyń  2:5

Płomień Chrzypsko Wlk [B-Klasa] - zespół Płomienia nadal pod wodzą tr.J.Kaczmarka, będzie chciał zrobić w końcu krok do przodu i nie będzie chciał, okupować ostatnich miejsc w lidze. Kadra nieznacznie się tylko zmieni i być może , po wypożyczeniu do Rzemieślnika , do zespołu wróci ich lider, bramkarz Matysiak. Oto harmonogram gier sparingowych;

10.08 czwartek - godz.18,00 ; Płomień Chrzypsko Wlk - Huragan Podrzewie  :

12.08; P.P WZPN; Płomień - Warta II Międzychód  2:3

19/20.08; Płomień Chrzypsko Wlk - Orzeł Łowyń   2:5