MIĘDZYCHODZKA WARTA W FINALE OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI

25.10.2023 ŚRODA - GODZ.15,30

Sędzia: Szymon Lizak [Poznań]

PATRIA BUK - WARTA MIĘDZYCHÓD  3:5 [2:2]

Bramki: Witkowski 17' Daszkiewicz 24' Burzyński 70' - Rossi 8' Kluj 29' 65' Bierka 60' Smolarek 62'

Mecz półfinałowy z viceliderem Klasy Okręgowej, chcącym powrócić do V-ligi , nie był łatwym meczem dla naszego zespołu. Co prawda, wygrał zespół, nieco lepszy piłkarsko, mający poprostu na ten dzień, większy potencjał piłkarski. Cieszy powrót do gry Gustavo Rossiego , który zaczął znowu zdobywać bramki. Oba zespoły, zagrały ofensywnie, ale to nasz zespół, był groźniejszy , stwarzając sobie więcej klarownych okazji, ale gospodarze także próbowali odgryzać się. Warta wygrywa zasłużenie i po 24 latach melduje się w Finale P.P okręgo poznańskiego. Ostatni raz , międzychodzka Warta, w finale zagrała w 1999 roku i był to przegrany finał OZPN Gorzów, rozegrany w Starym Kurowie, z III-ligowym wówczas Lubuszaninem Drezdenko 1-5. Rywalem naszego zespołu w Finale, który prawdopodobnie rozegrany zostanie w połowie listopada, będzie Polonia Poznań [czołowy zespół Kl-O]. Polonia melduje się w finale, po zwycięstwie nad liderem V-ligi gr.III Wartą Śrem 2:0.