NABÓR DO KLAS SPORTOWYCH W MIĘDZYCHODZIE 2017/18

Od nowego roku szkolnego w dwóch międzychodzkich szkołach podstawowych mają powstać klasy o profilach sportowych. Burmistrz Międzychodu deklaruje specjalnie przygotowany dla uczniów system stypendialny oraz gwarancję zakwaterowania w miejskim internacie.

Już od nowego roku szkolnego – 2017/2018 uzdolniona sportowo młodzież z roczników 2007 i 2008 będzie mogła rozwijać swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej i trenerskiej w dwóch klasach:

- o profilu piłkarskim w Zespole Szkół JEDYNKA w Międzychodzie

- o profilu koszykarskim w Zespole Szkół DWÓJKA w Międzychodzie.

Rekrutacja do klas czwartych wyżej wymienionych szkół trwać będzie do 31 marca 2017 roku, a zakończona zostanie testami sprawnościowymi, które odbędą się w kolejnym miesiącu na miejskich obiektach sportowych.

Projekt klas sportowych oprócz zapewnienia 10 godz. ukierunkowanych zajęć w tygodniu mocno opierać się będzie na współpracy z lokalnymi klubami sportowymi prowadzącymi szkolenie w tych dwóch dyscyplinach. Za pozalekcyjne szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej odpowiadać będzie Miejski Ludowy Klub Sportowy „Warta” Międzychód, a za rozwój umiejętności koszykarskich Uczniowski Klub Sportowy „Mikst” Międzychód. Nie wyklucza to rozwoju talentów sportowych w innych dyscyplinach, którymi dzieci są zainteresowane.

Cały pomysł tak komentuje Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny: „Międzychód posiada obecnie jeden z najlepszych kompleksów sportowych do szkolenia młodzieży w Wielkopolsce. Możemy się pochwalić m.in.: świetnie wyposażoną ogromną halą sportowo-widowiskową, profesjonalnie przygotowanymi i zachwalanymi przez kluby ekstraklasy płytami piłkarskimi na otoczonym nowoczesną bieżnią tartanową stadionie miejskim oraz dwoma obiektami sportowo-rekreacyjnymi typu ORLIK. A to nie wszystko, bo właśnie realizujemy budowę sali sportowej przy jednej z naszych szkół. Chciałbym również podkreślić, że kadra nauczycielska bazuje na trenerach klubów osiągających ze swoimi zespołami sukcesy nie tylko w Wielkopolsce, ale i na skalę całego kraju.”

Na początku marca szkoły zaproszą zainteresowanych rodziców i ich dzieci na drzwi otwarte, podczas których udostępnione do oglądania będą wszystkie obiekty sportowe oraz pojawi się możliwość obejrzenia z bliska zajęć prowadzonych przez przyszłych nauczycieli tych klas.

Dokumenty rekrutacyjne:

- Podanie o przyjęcie do klasy sportowej

- Oświadczenia rodziców

- Opinia lekarska