Nasze zespoły po i przed ligowymi zmaganiami sezonu 2014/15 !!!

Zespoły [kluby] seniorskie już niebawem zaczną swe  rozgrywki ligowe. Przygotowania weszły na ostatnią prostą, a kilka z nich ma sporę ambicje związane nawet z awansem. W rozgrywkach Wlkp-ZPN uczestniczy pięć klubów  z naszego powiatu t.j Orzeł Łowyń [B-Klasa], Rzemieślnik Kwilcz [A-Klasa], Warta Sieraków i Zieloni Lubosz [V-liga] oraz Warta Międzychód [IV-liga]. Zespół z Łowynia, prowadzony przez......[?] o grze o wyższe cele, jak na razie może pomarzyć, ale przy odrobinie zmian organizacyjno-sportowych w tym klubie, szansa na lepszą przyszłość w tym klubie , byłaby całkiem realna. Niestety jak na razie, jest to  jedyny klub bez grupy młodzieżowej!!!!!! Zespół Orła zajmuje miejsce w środkowej strefie tabeli i niema szans na awans. Jeśli chodzi o Rzemieślnika Kwilcz , to wszystko wskazuje , że idą lepsze czasy dla tego klubu. Seniorzy prowadzeni przez tr.P.Zielińskiego w tym sezonie plasują się wysoko, bo na 3 miejscu. Co prawda raczej awans im nie grozi [awansuje tylko mistrz], ale sportowo zespół zrobił krok do przodu. Do pełni szczęścia brakuje , aby na zajęciach [dwa x w tygodniu] było 100% co nie jest planem nadzwyczajnym, ale niestety praca i studia czasami nie pozwalają na 100% obecność na treningach, co patrząc na wyniki tego zespołu, może budzić podziw. Niestety czym wyższe cele , tym większe będą wymagania. Od następnego sezonu, zespół seniorów wraca na swój obiekt, który przechodzi remont murawy, a swe mecze podopieczni tr.P.Zielińskiego rozgrywają w Kamionnie, gdzie murawa do idealnych nie należy. Duże brawa należą się działaczom na czele z prezesem klubu. Kolejne zespoły z naszego regionu , to V-ligowa Warta Sieraków i beniaminek Zieloni Lubosz. Podopieczni trenera K.Pierzyńskiego t.j w ub.sezonie meldują sie na półmetku rozgrywek w środku tabeli , będąc zwłaszcza u siebie groźnym zespołem dla wszystkich w tej lidze. Niezły mecz w P.P-OZPN z Wartą Międzychód , mimo odpadnięcia jasno daje odpowiedź , że w Sierakowie o punkty nikomu łatwo nie będzie. Co prawda puchary to inna para kaloszy, ale zespół tr.S.Dyzerta musiał się nieźle ''napocić'' aby uzyskać awans do kolejnej rundy. Czołowymi postaciami tego zespołu w rundzie jesiennej byli Brzuska, Szaj, Starzak i Pierzyński, który zimą zmienił barwy klubowe i od rundy wiosennej grać będzie w Warcie Międzychód. W zespole tym, występowali na zasadzie wypożyczenia dwóch młodych graczy Warty Międzychód, którzy przeplatali słabe mecze z niezłymi występami. Działacze więcej spodziewali się po K.Nawrocie, niestety niezbyt poważne podejście do obowiązków tego gracza, skreśliło jego dalszą grę w tym zespole. Temu zespołowi nie grozi ani spadek , ani awans. Jeśli chodzi o Zielonych, którzy po wzmocnieniach kilkoma graczami , którzy mają za sobą grę na poziomie V i IV--ligowym , stali się rewelacją rundy jesiennej i głośno mówi się , po mimo kłopotów ze skompletowaniem kadry, jak i niskiej frekwencji na zajęciach, co w tej lidze i z takimi ambicjami niema prawa się zdarzyć, o włączeniu się do walki o awans!!!!!!!!!!!!!!! Po początkowych problemach, kadra zespołu powoli się zwiększa, a nowe nabytki Dębski, Kieliszewski, Szarata, Libelt, Adamowicz i inni, mogą przynieś efekty w postaci sensacyjnego awansu do .........IV-ligi. Zapewne wyższa klas rozgrywkowa niesie za sobą pewne problemy i wyzwania, ale zdaje się , że w Luboszu nikt o tym nawet nie chce słyszeć i zamierzają po roku gry w V-lidze szturmować bramy IV-ligi, co może zwiastować wielkie derby na poziomie IV-ligowym!  Ostatnim zespołem , którego czas podsumować to czołowa od kilku lat drużyna seniorów Warty Międzychód. Zespół po początkowej zadyszce i zmianie trenera, ma za sobą udaną rundę jesienną, mając 4 pkt straty do liderów , zajmuje 6 miejsce. Klub o najstarszej historii w naszym regionie , który należy do jednych najlepszych pod względem organizacyjnych w IV-lidze , często nie osiągalny nawet przez nie które kluby w III-lidze, od lat jest liderem w naszym powiecie. Jesienią siedem grup młodzieżowych tego klubu, wystartowało w rozgrywkach Wlkp-ZPN, a na dodatek kolejne grupy Skrzatów i Bambini [pod szyldem Lech Akademia] sukcesywnie biorą udział w zajęciach oraz turniejach.Wracając do seniorów prowadzonych przez tr.S.Dyzerta, zespół ponownie [w sposób bardziej wymuszony] przebudowany i zapewne boisko zweryfikuje, czy były to zmiany pozwalające myśleć o awansie. Na początek zespół Warty zmierzy się w 1/8 P.P-OZPN z imienniczką z Poznania.

Wszystkim zespołom życzymy sukcesów sportowych  i budowania lepszego wizerunku organizacyjno-sportowego , jak i dobrej współpracy z jednostkami samorządowymi.