WYSOKA PORAŻKA SIERAKOWIAN W BAGNISTYM KĄSINOWIE

----------------------------------------------------------------------------------------------------

04.11.2023 SOBOTA - GODZ.14,00

Widzów: 90

Sędzia: Mateusz Mrugała (Poznań) oraz Damian Juszczak (Poznań) i Milena Kadzińska (Poznań)

RZEMIEŚLNIK KWILCZ - WARTA II MIĘDZYCHÓD   1:3 [1:2]

Bramki: N.Pertek 43' - Dziurleja 5' Krawczyk 40' 72'

Derby na trudnym boisku w Kwilczu, miał przebieg zaciętego spotkania, gdzie było dużo walki, ale też oba zespoły stworzyły sobie , kilka okazji bramkowych. Konkretniejsi i groźniejsi w swych ofensywnych poczynaniach, byli Warciarze, którzy próbowali kreować grę, ale było trudno o piękno w grze na trudnej tego dnia murawie. Emocji nie brakowało, a Kwilczanie do końca walczyli o przynajmniej punkt , ale to Warciarze zadali ten ostateczny cios i wszystko za sprawą , dającego dobrą zmianę K.Krzyżaniaka, który dorzuca piłke w pole karne, a tam Krawczyk, głową zdobywa gola na 1-3 i mimo, że było sporo czasu, to gospodarze, nie byli na tyle grożni już, aby zdobyć kontaktową bramkę. Oczywiście, nie można odmówić im woli walki i ambicji do końca, ale zabrakło tym razem umiejętności, czysto piłkarskich. Dla Rzemieślnika, już teraz, runda jesienna jest rewelacyjna i nadspodziewanie dobra, z czego mogą sie cieszyć kibice z Kwilcza. Kwilczan czekają za tydzień w sobote w Sierakowie, kolejne derby na które zapraszamy kibiców z powiatu. Dla młodego zespołu Warty, czeka trudne spotkanie z viceliderem, kandydatem do awansu, a derbowe zwycięstwo w Kwilczu, tym bardziej cenne, ponieważ zagrane w okrojonym składzie.

-------------------------------------------------------------------------

05.11.2023 NIEDZIELA - GODZ.11,00

Widzów: 30

Sędzia: Paweł Metelski (Poznań) oraz Janusz Tyrpin (Mrowino) i Mateusz Adamczyk (Pawłowice)

KS KĄSINOWO - WARTA SIERAKÓW   5:1 [1:1]

Bramki: 23' 65' 80' 86' 90' - Gapski 43'

Mecz, który o mało co, mógł sie nie odbyć, jednak decyzją sedziów i parciem na grę gospodarzy, został jednak rozegrany, choć warunki do gry , były dalekie od idealnych. Początek meczu w wykonaniu naszego zespołu [jak i cała pierwsza połowa], który przystąpił w mocno osłabionym składzie z nową awaryjną dwójką środkowych obrońców, należał do naszego zespołu, który co chwilę, stwarzał sobie groźne sytuacje pod bramka gospodarzy. Kiedy wydawało się, że to nasz zespół wyjdzie na prowadzenie, po rz.rożnym, gospodarze zdobywają bramkę i było 1-0. Nasz zespół, dążył do wyrównania i dopiął swego, tuż przed przerwą, po akcji Copa, Gapski umieszcza piłkę w siatce i było 1-1. Druga połowa, już nie była tak dobra w wykonaniu naszego zespołu, jak pierwsze 45'min. choć dopiero końcówka meczu , rozstrzygnęła losy meczu, to od 60 min. gospodarze przejęli inicjatywę i byli groźniejsi. Zapewne duży wpływ na końcowy wynik, miały dwa błędy bramkarza sierakowian na 2-1 i 3-1, a także wąska kadra, brak jakże ważnych graczy + nieodpowiedzialne podejście i zachowanie nie których graczy oraz  ławki, spowodował taki, a nie inny wynik, choć piłkarsko, nasz zespół, nie odstawał zbytnio od gospodarzy. Porażka, może zbyt wysoka, patrząc na przebieg meczu, stała się faktem. Za tydzień w sobotę , zespół Warty, czeka derbowe spotkanie u siebie z Rzemieślnikiem Kwilcz. Już dziś zapraszamy na derby powiatu.