ROSZADY TRENERSKIE W WLKP 2015

Zmiany na stanowiskach trenerskich w zespołach od B-Klasy do III-ligi , to chleb powszedni w współczesnym futbolu.Oto kilka z nich.

Adam Topolski z Victorii Września do Sokoła Kleczew

Waldemar Jędrusiak i Krzysztof Knychała nadal poprowadzą swe zespoły w IV-lidze Wlkp - odpowiednio Polonie Leszno i Obrę Kościan.

Sławomir Dyzert - nadal będzie prowadził zespół Warty Międzychód

Jacek Pasek opuścił Lechię Kostrzyn przyjął ofertę Victorii Września

Marcin Woźniak opuścił SKS Słupce i przyjął ofertę od LKS ŚLesin! Znany trener w okręgu konińskim.

Krzysztof Pancewicz niechciany już w Skokach [mimo niezłych wyników] , przez chwilę ratował przed spadkiem Piast Kobylin, który szczęśliwymi rozstrzygnięciami [rezygnacja z awansu Kasztelanii Brudzew] utrzymał się w IV-lidze Wlkp. Teraz związał się ze swym dawnym klubem Lechią Kostrzyn Wlkp.

Janusz Niedźwiedź - został trenerem Jaroty Jarocin, tym samym wraca po 3 latach jak trener do tego klubu. Jako zawodnik grywał w rezerwach III-ligowej wówczas min. Amici Wronki, Tur Turek, Radomiaku, Warcie Poznań, jako trener dopiero na dorobku.

Łukasz Kubzdyl trener pracujący do tej pory z młodzieżą, ale miał także za sobą pracę w A-Klasowym LKS Golęczewo, spróbuje swych sił w seniorskim IV-ligowym futbolu, będąc trenerem Huraganu Pobiedziska, zastępując odchodzącego Jakuba Ostrowskiego. Jako zawodnik grał już na tym poziomie-życzymy sukcesów!

Jerzy Cyrak trener, który ma za sobą niezłe CV , będąc trenerem w Amice Wronki i Lech Poznań zdobywał z Juniorami medale M.P , a także do niedawana był asystentem czyli drugim trenerem w Lechii Gdański i Lechu Poznań. Sezon 2014/15 spędził w II-ligowym Górniku Wałbrzych. Teraz od nowego sezonu poprowadzi beniaminka III-ligi Pelikan Niechanowo, zastępując Ryszarda Łukasika, który miał podobny początek kariery trenerskiej co tr.Jerzy Cyrak. Życzymy powodzenia w Niechanowie!

Damian Baras powraca do Gołuchowa, zastępując Grzegorza Żyto. Zespół LKS Gołuchów po 15 latach gry w IV-lidze,  nie uniknął spadku i sezon 2015/16 będzie walką o powrót na boiska IV-ligowe, na to liczą po cichu działacze tego klubu.

Maciej Nowak młody trener pracujący w Leśniku Margonin z młodzieżą poprowadzi w nowym sezonie Leśnika Margonin, zastępując znanego trenera w pilskim Włodzimierza Michalskiego. Zespół z Margonina jak wiemy zanotował spadek z IV-ligi Wlkp.

Tomasz Leszczyński - nadal pozostaje trenerem Gromu Wolsztyn

Krzysztof Pfal  został nowym trenerem Orła Pęckowo [4m w V-lidze pilskiej], który zastąpił Łukasza Sikorę.

Marek Toporski opuścił Wełnę Rogoźno, by od nowego sezonu poprowadzić Piast Kobylnica

Damian Sieczka były trener min.Noteci Rosko, Czarnych Wróblewo, Noteci Czarnków i Świtu Piotrowo, został nowym trenerem rewelacji rozgrywek ub.sezonu Zielonych Lubosz z którymi ma jasny cel-AWANS!. Zastąpił na tym stanowisku znanego zawodnika i zarazem młodego trenera Roberta Kliszkowiaka.

Damian Augustyniak od nowego sezonu poprowadzi Górnika Konin.Trener który do niedawna walczył o awans z LKS Ślesin [niestety przegrał i został zwolniony] zastąpi Sylwina Donarta, któremu nie przedłużono umowy w Górniku.

Wojciech Henke  został nowym trenerem SKS Słupcy[IV-liga] przejmując zespół po odejściu Marcina Woźniaka do Ślesina.

Przemysław Szała prawdopodobnie nadal będzie trenerem Sparty Szamotuły [V-liga], która opuściła po roku gry szeregi IV-ligowe.

Łukasz Bandosz wychowanek i do niedawna zawodnik Stali Pleszew, zastąpił Andrzeja Popławskiego [3-lata w Stali] w roli trenera zespołu seniorów Stali Pleszew [V-liga kaliska].

Ryszard Ludewicz znana postać trenerska w okręgu pilskim, przestał być trenerem Polonii Jastrowo [V-liga pilska].

Miłosz Olka został nowym trenerem Warty Krzymów [V-liga konińska]

Marek Giese - nadal trenerem Tarnovii Tarnowo Pdg.