RUSZA NOWY SEZON PIŁKARSKI W IV-LIDZE WLKP

LUBUSZANIN TRZCIANKA, WARTA MIĘDZYCHÓD, GROM PLEWISKA, UNIA SWARZĘDZ, TARNOVIA TARNOWO PDG, NIELBA WĄGROWIEC, KOTWICA KÓRNIK i być może MIESZKO GNIEZNO to według wielu, faworyci rozgrywek. Wyżej wymienione zespoły , to drużyny klubów, które mają w przyszłym sezonie 2018/19 utworzyć nową wojewódzką IV-ligę, która zagra w jednej 20-zespołowej grupie. Czy tak ,aby na pewno będzie? Zapewne reszta zespołów, ma odmienne zdanie, ale tak bynajmniej, wygląda to na papierze i w przed sezonowych ruchach kadrowych. Trudniej zapewne, wskazać w tej ''ósemce'' zespołów, tego , który zdobędzie ''majstra'' i powalczy, po raz ostatni w dwu meczu barażowym o III-ligę. Papier i przed sezonowe sondy, to jedno, a drugie to boisko, które zweryfikuje możliwości zespołów. Oczywiście duży wpływ na poczynania zawodników , będą miały sprawy organizacyjne, bo jak wiemy, nie wiele klubów w tej lidze, ma wysokie budżety, patrząc na dotychczasowe realia IV-ligowe [obie grupy]. Pamiętajmy, że nowa IV-liga od sezonu 2018/19 podniesie owszem poziom sportowy, ale i także wyzwania działaczom wszystkich klubów, chcących rywalizować na szczeblu wojewódzkim. Każdy zespół rozegra 38 spotkań [!!!], połowa meczy to dalekie wyjazdy i dodatkowe wyższe koszta organizacji meczy i dodatkowo wydłuża czasowo rozgrywki, a trenerów zmusza do korekt ws.przygotowań do każdej rundy. Nie wszystkim zawodnikom, uda się załapać do kadr zespołów grających w nowej IV-lidze, jak i trenerom. Dodatkowy koszt, to mecze o tzw. podwyższonym ryzyku, a i wymagania zawodników, mogą ulec nieco zmianom. Nasuwa się tylko jedno pytanie, z jaką ofertą do klubów IV-ligowych wyjdzie Wlkp-ZPN w Poznaniu.

Jeśli chodzi o kadry zespołów, to największy ruch, należał po stronie działaczy z klubów Huraganu, Warty, Iskry, Nielby, Kotwicy, Orłów i GKS Dopiewa oraz Mieszka. Reszta zespołów przeszła tylko kosmetyczne zmiany. O punkty ligowe faworytom rozgrywek, wcale łatwo może nie być, bo i GLKS, Pogoń, Wełna, Sparta czy Huragan, latem postarały się, aby ich kadry, nie wyglądały zbyt ubogo. Pierwszy gwizdek rozpoczynający ligowy sezon, zabrzmi w Pniewach, gdzie beniaminek, budujący skład i formę w wielkich bólach, podejmować będzie faworyta Unię Swarzędz.

Jako redakcja życzymy udanych rozgrywek sędziom, zawodnikom, sponsorom i działaczom.