SPARINGOWA POTYCZKA NIE DLA WARTY

LIDER PILSKIEJ OKRĘGÓWKI SKUTECZNIEJSZY OD WARTY

Wełna Skoki pokonuje międzychodzką Wartę 4:0 [3:0], a bramki dla lidera Pilskiej Klasy Okręgowej zdobywali Jakub Ślósarczyk 17' 80' i Adam Graczyk 40' 45'.

Do niedawna zespół ze Skoków rywalizował w IV-lidze Wlkp, niestety opuścił szeregi IV-ligowców w ub. sezonie, ale jest na dobrej drodze do powrotu na boiska tej klasy rozgrywkowej. W tym kontrolnym meczu, mimo wielu okazji bramkowych ze strony Warty, to rywale po dosłownie 4 sytuacjach bramkowych, zdobyli 4 bramki, dające zwycięstwo im. Gra zespołu Warty mogła się chwilami podobać, niestety wszystko co dobre, kończyło się na polu karnym lub przed polem karnym. Czym dalej w las tym gorzej, tak można określić grę Warciarzy, gdyż brakowało skuteczności, a gra ofensywna tego dnia nie była silną stroną Warty. Przed zespołem Warty kolejny sprawdzian, tym razem z w niedziele o godz.17 na boisku w Wągrowcu, gdzie zawodnicy naszego zespołu, zmierzą się z IV-ligową Unią Junikowo, a wcześniej, bo w najbliższą środę 15.02 - godz.19,30 zespół tr. S.Dyzerta , zmierzy się w Szamotułach z miejscową Spartą [Klasa Okręgowa].

Wiosną w zespole Warty nie zobaczymy już defensora Sebastiana Polodego i bramkarza Dawida Gutowskiego, a mimo propozycji kilku klubów w tym Górnika Konin, w zespole do końca rundy wiosennej pozostanie Gerard Pińczuk. W zespole Warty na treningach pojawiło się dwóch zawodników o walorach defensywnych, ale nazwiska tychże graczy, poznamy już niebawem. W treningach nie uczestniczą Jarosław Krysiak i Alan Gałężewski, którzy wrócą do zajęć dopiero na początku marca. Trwają rozmowy na temat sprowadzenia bramkarza i ofensywnego zawodnika. Ta kwestia niebawem zostanie także rozstrzygnięta. Zespół trenuje na obiektach miejscowego MOSTiR-u i  na boiskach o sztucznej nawierzchni w Poznaniu.