WARTA MIĘDZYCHÓD - LUBUSZANIN TRZECIANKA 2:1

WARTA MIĘDZYCHÓD - LUBUSZANIN TRZECIANKA  2:1

IV-LIGA WLKP GR.PÓŁNOCNA SEZON 2016/17 - RUNDA WIOSENNA 18 SERIA SPOTKAŃ

25.03.2017 sobota - godz.16 Stadion Miejski MOSTiR

Widzów: ok.400

Sędzia: Michał Waskowski (Komorniki) oraz Piotr Rychły (Poznań) i Damian Jankowski (Poznań)

WARTA MIĘDZYCHÓD - LUBUSZANIN TRZCIANKA  2:1 [2:1]

Bramki: Bartosz Nowak 9' [as.P.Fontowicz] 30'k - Wiesław Natkaniec 34'

SZLAGIER KOLEJKI NA LANGOWICZA DLA WARCIARZY

PIERWSZA PORAŻKA LUBU W SEZONIE STAŁA SIĘ FAKTEM

Skład Warty:

Galus - Jenek, Sawala, Wesołowski, Maksimiv, Kurczyk [70' Wożniak], Kozak, Zachciał [80' Męcfel], Fontowicz, Gregorek [65' Smolarek], Nowak [90' Dyzert]

Rezerwa: Hajdamowicz, Tecław, Kołodziej, Dyzert, Smolarek, Męcfel, Wożniak,

Relacja z meczu:

5' min - początek meczu należał do gospodarzy, którzy często stwarzali zagrożenie pod bramką gości. Już na samym początku meczu Kozak [nowy nabytek Warty] przejął piłkę i uderza zza pola karnego minimalnie nad bramką!

9' min - piłka jak po sznurku, Jenek-Zachciał-Fontowicz-Nowak pokonuje bramkarza gości i mamy 1-0!

15' min - akcja w wykonaniu zawodników Warty Jenek-Nowak-Gregorek, ten ostatni posyła piłkę nad bramką.

22' min - po rz.wolnym, gospodarze bliscy zdobycia gola, ale zamykający dośrodkowanie, będąc tuż przy słupku Wesołowski, nie wpycha futbolówki do siatki - 200% okazja!

24' min - po rz.rożnym i zamieszaniu pod bramką gości, uderzenie Sawali, wybija jeden z zawodników gości !

27' min - pierwsza akcja grożna gości, którzy po rz.wolnym i strzale głową Iwanickiego, mogli zagrozić bramce Galusa, ale piłka mija kilka metrów prawy słupek naszej bramki.amieszaniem pod bramką gości i faulem

30' min - kolejna akcja ofensywna zespołu Warty, kończy się faulem w polu karnym na Wesołowskim i sędzia główny dyktuje rz.karny, którego na gola zamienia Bartosz Nowak i mieliśmy już 2-0 dla gospodarzy

kiedy wydawało się, że pachnie kolejną bramką dla Warty, to goście wyprowadzili prawą stroną kontrę, po której W.Natkaniec wepchnął piłkę do siatki i mamy już tylko 2-1, a była to 34' minuta meczu

40' min - kolejna okazja bramkowa Warty, po akcji Zachciał-Maksimiv, strzał tego ostatniego broni z trudem bramkarz gości!

mimo kilku prób, oba zespoły schodzą na przerwę przy wyniku 2-1 dla Warty

W II połowie, grożniejsi byli goście, którzy dążyli do wyrównania, stworzyli sobie 4 okazje bramkowe, przy 2 gospodarzy, a końcowe minuty, to skomasowane ataki zespołu z Trzcianki, które jak się póżniej okazało nie przyniosły efektu w postaci bramek.

56' min - grożna akcja Warty, Gregorek wypuszcza prostopadłym podaniem Kurczyka , ale strzał zawodnika gospodarzy broni bramkarz gości

59' min - tym razem , to goście byli bliscy wyrównania, kiedy to po dośrodkowaniu, ich zawodnik Natkaniec ,będący mimo wszystko w trudnej sytuacji , uderza piłkę w boczną siatkę

63' min - ponownie dośrodkowanie gości, mogło się skończyć bramką, ale uderzeniu głową uff...z trudem broni Galus !!!

70' min - po uderzeniu i rykoszecie w wykonaniu Iwanickiego , piłka minimalnie mija bramkę zmylonego całkowicie Galusa i kibice głęboko odetchnęli !

80' min - w końcu gospodarze, dali o sobie znać, kiedy to po akcji Fontowicz - Zachciał, ten ostatni, był bliski zdobycia bramki dla gospodarzy!

82' min - goście przeprowadzili szybką , ładnie wyglądającą kontrę i kiedy wydawało się, że Błażej Nowak [szybki zawodnik gości], w końcu pokona Galusa, niestety dla gości, jego uderzenie owszem mocne i bardzo grożne, minęło minimalnie bramkę gospodarzy i skończyło się na strachu !!!

90'+1' min - rz.wolny dla gości, którego wykonawcą jest nikt inny jak Iwanicki, ale jego ładny strzał zza pola karnego  pewnie łapie Galus !

mimo kilku wrzutek w pole karne w wykonaniu gości, zespół Warty odpiera ataki gości do ostatniego gwizdka sędziego głównego meczu, który chwilami stał na niezłym poziomie i był jak zawsze emocjonującym widowiskiem, którego oglądało niemalże komplet kibiców. Dla gości, była to pierwsza porażka w tym sezonie w rozgrywkach IV-ligi i mimo tej porażki, zespół Lubuszanina, nadal pozostaje liderem i głównym kandydatem do mistrzostwa. Oba zespoły pokazały się z dobrej strony, a do wyróżniających się zawodników tego wyrównanego meczu należeli Iwanicki i Bł.Nowak oraz Wesołowski, Maksimiv, Zachciał i Nowak, a i reszta zawodników w obu zespołach zagrała na dobrym poziomie. Oby takich spotkań więcej!

Przed zespołem Warty, kolejny trudny mecz na sztucznej nawierzchni stadionu w Swarzędzu, gdzie rywalem podopiecznych tr. S.Dyzerta , będzie miejscowa Unia.