WARTA SPRAWDZONA PRZEZ MISTRZA POLSKI

Znalezione obrazy dla zapytania LOGO LECH POZNAŃ              Znalezione obrazy dla zapytania LOGO WARTA MIEDZYCHÓD

LECH J.St. POZNAŃ - WARTA MIĘDZYCHÓD  4:3 [0:1]

Bramki: Dawid Kurminowski 48' 52' 60' Paweł Tomczyk 90' - Jarosław Krysiak 13' 66'k Gerard Pińczuk 80'

Zespół międzychodzkiej Warty rozegrał kolejny sparing, w którym to kolejny raz pokazali się z dobrej, a momentami z bardzo dobrej strony, niestety kolejny raz, mimo dobrej gry, zeszli z boiska jako przegrani. Oczywistą sprawą jest, że wyniki gier sparingowych , to osobna para kaloszy, ale wynik remisowy byłby jak najbardziej zasłużony w tym , zaciętym i wyrównanym spotkaniu. Pierwsza połowa lepsza w wykonaniu Warty, a druga nieco bardziej wyrównana i tylko szkoda, że dwie bramki , młodzi Lechici zdobyli po prezentach Warciarzy! Trzeba to jak najszybciej wyeliminować, bo ligowa młocka zbliża się dużymi krokami. Spotkanie to, rozegrano na bocznym boisku przy stadionie miejskim INEA przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, gdzie ub.tygodniu zespół Warty miał zajęcia. Oba zespoły musiały dodatkowo zmagać się z śnieżycą, która nawiedziła rejony Poznania i nie tylko, ale i ona nie przeszkodziła w poziomie tego ciekawego sparingu w wykonaniu obu ekip. W sparingu tym, nie mógł jedynie zagrać przeziębiony A.Śniegowski, a na ławce rezerwowych pozostał wychowanek klubu 16-letni Adrian Karolak. Trener Sławomir Dyzert dysponował 22 osobową kadrą, nie mogło być inaczej, patrząc na styl gry młodzieży [szybkość, wybieganie itp walory młodzieżowej piłki] poznańskiego Lecha , a także szeroką kadrę prowadzoną przez tr. .Tomaszewskiego, musiał być przygotowany na ciężki bój z mistrzem Polski Juniorów. I trzeba przyznać, że pomimo minimalnej [znowu w końcówce!] porażki , sparing był bardzo pożytecznym sprawdzianem.

Kolejny sprawdzianem formy lidera IV-ligi , będzie sobotni sparing w Międzyrzeczu z III-ligową Formacją PORT Mostki.

Skład Warty:

Testowany - Jenek, Dohnal, Polody, Testowany, Krysiak, Wożniak, Testowany, Testowany, Zachciał, Testowany

w II połowie zagrali:

Galus, Gregorek, Nowak, Gałężewski, Majchrzak, Dyl, Piotrowski, Kupczyk,  Pińczuk, Sz.Nabzdyk

Wiosną nie zobaczymy w kadrze lidera:

Jakuba Nabzdyka [obrońca] - Kotwica Kórnik [IV-liga Wlkp] definitywnie

Jerzy Florczak [pomocnik/napastnik] - Zjednoczeni Przytoczna [V-liga lubuska] wypożyczenie?

Mateusz Śpiączka [obrońca] - Lechia Kostrzyn? ew.inny klub [IV-liga Wlkp] wypożyczenie

Maciej Duszyński [bramkarz] - GKS Dopiewo [IV-liga] wypożyczenie