WYDARZENIA PIŁKARSKIE MINIONEGO ROKU-2017

TURNIEJE-LIGOWE ZMAGANIA-IMPREZY PIŁKARSKIE-ZLOTY-UPADKI-NIESPODZIANKI 2017 W PMI

1. Warta Międzychód - od kilku lat w czołówce IV-ligi, najwyżej z klasyfikowany zespół piłkarski powiatu - mistrz 2015/16 i vice-mistrz 2016/17, jesień sezonu 2017/18 - 3 miejsce w tabeli.

2. FUTBOL KOBIECY - Historyczny debiut w ligowych rozgrywkach III-ligi Wlkp 2017/18 AP Warty ''Girls'' Międzychód [zwycięstwo w Śremie 5-1], dla przypomnienia, piłka kobieca, nigdy nie zagościła po 1918 roku w naszym regionie! Nasze dziewczyny piszą nową historię piłkarstwa w powiecie i gminie. W rozgrywkach uczestniczą także młodziczki.

3. MIĘDZYCHÓD CUP 2017 - pierwszy taki turniej, dla drużyn młodzieżowych z całego kraju jak i za granicy.

4. WOMEN CUP II MIĘDZYCHÓD 2017 - jedyny tak prestiżowy turniej halowy w zachodniej części kraju dla kobiet.

5. WBK-WARTA CUP V-EDYCJA [i chyba niestety ostatnia!] - klub Warta wraz z partnerem BZ WBK o/Międzychód, organizował od 5 lat prestiżowy ogólnopolski halowy turniej piłkarski dla rocznika 2004 min. Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Akademia Reissa czy Warta Poznań i inne , brały udział.

6. AWANS ORŁA ŁOWYŃ do A-Klasy po wielu latach gry na ostatnim szczeblu rozgrywek w naszym kraju

7. BARTOSZ NOWAK 25-letni zawodnik Warty Międzychód od kilku sezonów najlepszy strzelec rozgrywek IV-ligi

8. III GALA PIŁKARSKA - organizowana przez MLKS/AP Warta Międzychód

9. IGOR ŁAWRYNOWICZ - wychowanek Warty Międzychód,zawodnik Lecha i reprezentacji Wlkp-ZPN, to kolejny reprezentant kadry Polski z naszego powiatu w jego przypadku trampkarz U-15. Zagrał w ostatnim meczu z Irlandią. Wcześniej w kadrach wojewódzkich i krajowych grali M.Adamczak i K.Wachowiak.

10. PUCHAR TYMBARKA 2017 - III miejsce dla ZSP-1 [Warta 2007] Międzychód

11. ARTUR ŁAWRYNOWICZ - powołany na konsultacje do Kadry Wlkp-ZPN U-10

12. ODEJŚCIE Z WARTY GERARDA PIŃCZUKA - do Polonii Środa Wlkp

13. ODEJŚCIE Z WARTY PO 3-LATACH PRACY -tr. SŁAWOMIRA DYZERTA [wcześniej Sz.Nabzdyka]

14. UPADEK DOROSŁEGO FUTBOLU W SIERAKOWIE i LUBOSZU [niespodzianką było mimo wszystko utrzymanie się zespołu Zielonych w IV-lidze!]

15. PŁOMIEŃ CHRZYPSKO WLK [tj. AP Warta Girls] - nowym klubem na mapie piłkarskiej!!!

16. ORZEŁ ŁOWYŃ - utworzenie pierwszej historycznej grupy młodzieżowej!

17. HISTORYCZNE DERBY PIŁKARSKIE NA POZIOMIE IV-LIGI W LUBOSZU [Zieloni-Warta 0:3]

18. ZAKOŃCZENIE KARIERY/PRZYGODY Z FUTBOLEM Arkadiusza Frąka, a wcześniej Jakuba Nabzdyka i Łukasza Brzuski.

19. III GALA PIŁKARSKA SKS/KP WARTY SIERAKÓW

20. WRÓCIŁA DO ŁASK PIŁKARSKA LIGA AMATORSKA 2017/18

POWIAT NIE TYLKO FUTBOLEM STOI

Co prawda futbol, to nie jedyny sport w naszym powiecie, ale to nadal sport nr.1 w PMI. Jeśli ruszamy kwestie innych dyscyplin, to trzeba bić wielkie brawa dla siatkarek/siatkarzy młodych Rzemieślnika [szkoda, że nie wsparto należycie uzdolnionej młodzieży , słynnej na cały kraj-wymuszona przeprowadzka do Szamotuł], koszykarki Kormorana Sieraków, koszykarze BC Sieraków, sukcesy MMA Devil [w tym GALA MMA] i UKS Wilki Międzychód na arenie wojewódzkiej i krajowej. Na duże słowa uznania, zasługują kolarze przełajowego i górskiego teamu MTB Marbo-Pur Międzychód, którzy budują nową historię kolarstwa w naszym regionie [niegdyś Morena Sieraków]. Kolejną nowością w naszym sporcie to rozwijająca się sekcja Żeglarska w Międzychodzie, sekcja gier Karcianych, prowadzona przez M.Pośpiesznego czy nadal prężnie działające sekcje koszykarskie Sokoła Międzychód [II-LIGA] i UKS-u MIX Międzychód. Nie można zapomnieć też o innych klubach, stowarzyszeniach, grupach czy sekcjach min.tenisa stołowego [czołowy zespół IV-ligi Wlkp], lekkoatletycznej sekcji UKS Jedynka [medale na spartakiadach], siatkarskiej i koszykarskiej grupie amatorów jak i grup fitnessu czy tanecznych naszego powiatu. Nasze szkolne zespołu [podstawówka-średnie], także odnoszą mniejsze czy też większe sukcesy na arenie wojewódzkiej awans do regionalnych mistrzostw min.unihokeja ZSP Kamionna czy też w piłkarsko-siatkarsko-koszykarskich zmaganiach na arenie wojewódzkiej. Na koniec duże brawa należą się organizatorom licznych turniejów dla dzieci, maratonów ulicznych czy też imprez lekkoatletycznych w Chrzypsku Wlk, Sierakowie i Międzychodzie.

---------------------------------------------------------------

Niestety są i też smutne chwile w sporcie , jak strata człowieka , który żył sportem, a zwłaszcza futbolem.

W październiku odszedł od nas Jan Żurek [64-lata].

Jan Żurek

Kolejną stratą dla naszego sportu, był dzień w którym przestało bić serce prezesa klubu SOKOŁA MIĘDZYCHÓD, także fana sportu Jerzego Biskupskiego. Jurek to był człowiek orkiestra, którego zapamiętamy jako osobę ciepłą i o dobrym sercu. Teraz obaj panowie, spoglądają na areny sportowe naszego powiatu z góry.