WYGRANA REMIS PORAŻKA BILANS NASZYCH ZESPOŁÓW

CENNE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO KWILCZAN W PNIEWACH

DRAMATYCZNY REMIS WARCIARZY Z MIĘDZYCHODU

KOLEJNY DRAMATYCZNIE PRZEGRANY MECZ SIERAKOWIAN

09.09.2023 SOBOTA - GODZ.15,00

Widzów: 90

Sedzia: M.Sipura [Poznań]

ORŁY PNIEWY - RZEMIEŚLNIK KWILCZ   1:4 [0:2]

Bramki: Forysiak 52' - D.Kawczyński 38' Maligłówka 44' Kostrzyński 48' Ł.Nowak 57'

Nasz zespół, sprawił miłą niespodziankę i trochę chyba niespodziewaną, bo faworytem byli gospodarze, którzy mimo przewagi , zostali wypunktowani kontrami. Nasz zespół, miał dosłownie 5 okazji bramkowych i 4 z nich zamienił na bramki. Gospodarze także mieli kilka okazji, ale nie byli tak skuteczni, a przy okazji , dobrze grający i bardzo ambitnie w defensywie zespół Rzemieślnika nie ułatwiał gospodarzom. W kilku przypadkach, bramkarz Kwilczan, zachował sie dobrze, zwłaszcza w pierwszych 45'; min. meczu, gdzie ratował swój zespół, od straty bramki. Za tydzień w sobotę o godz.15,00 , nasz zespół zmierzy się z Rokitą Rokietnica.

-----------------------------------------------------

10.09.2023 NIEDZIELA - GODZ.12,00

Widzów: 50

Sędzia: Szymon Erenc [Wronki]

WARTA II MIĘDZYCHÓD - SUCHARY SUCHY LAS  3:3 [2:2]

Bramki: Czarnecki 33' J.Gałężewski 43' 67'    - Misiewicz 14' Opalewicz 25' Balcer 88'

Nasz zespół od 68' min. grał w dziesiątkę , po czerwonej kartce dla bramkarza Warty II.

Bardzo żle w mecz wszedł zespół tr. P.Dacha i na dodatek, musieli kończyć mecz w dziesiątkę, kiedy to za polem karnym faulował bramkarz Jokiel. Mimo, że nasz zespół przegrywał 0-2, podniósł się, grając cierpliwie i mądrze, doprowadzili jeszcze przed przerwą do remisu. Po ponad godzinie gry, już było 3-2 dla naszego zespołu, ale minutę później, musieli już bronić wyniku , bez wspomnianego bramkarza, a z powodu braku rezerwowego, do bramki wszedł, niezastąpiony J.Gałężewski i mimo ofiarnej postawy w nowej roli, nasz zespół, nie dojechał z prowadzeniem do końca meczu, bo rywale zdobyli bramke w koncówce, dająca im 1 pkt. Za tydzień w niedzielę o godz.12,00, ponownie u siebie , zespół Warty II, zmierzy się w derbowym pojedynku z Wartą Sieraków, z którą awansował do A-Klasy, notując w ub.sezonie z imienniczką z Sierakowa, wygraną i porażkę. Dziś wydaje się, że faworytem jest zespół Warty II , ponieważ rywal rezerw, nadal nie może zagrać w optymalnym składzie i przybędzie mocno osłabiony, ale derby, to zawsze inna rywalizacja.

---------------------------------------------------------------

10.09.2023 NIEDZIELA - GODZ.13,00

Widzów: 100

Sędzia: Kamil Bździel [Obrowo]

WARTA SIERAKÓW - KS GAJ WIELKI   3:5 [1:2]

Bramki: Szczeciński 17' Cop 48' Krysiak 65' - Kowalski 35' 89' Bączkowski 71' Zakrzewski 38' Waśkowiak 83'

Od 38' min. nasz zespół grał w dziesiątkę po czerwonej kartce B.Wylegały.

Mecz, którego nasz zespół, nie powinien przegrać, patrzeć na rozwój sytuacji w tym meczu, choć rywal nie wygodny , był groźnym zespołem, to nasz zespół, miał klarowniejsze sytuacje i nawet grając w osłabieniu, pokazał charakter , mając wiele okazji bramkowych, w tym poprzeczkę i cztery  sytuacje sam na sam [ w tym jedną w pierwszej połowie], a także po SFG po główce kpt w tym meczu Bertandta, bramkarz instyktownie broni jego strzał, by po chwili, ten sam zawodnik, uderzał z dystansu tuż obok słupka. Kiedy wydawało się, że grajaca Warta w osłabieniu, prowadząc 3-2, jest bliska zdobycia bramki na 4-2, bramki już tylko zdobywali goście, wykorzystali błąd obrony i bramkarza, co dało im w efekcie komplet punktów. Przed sierakowianami niedzielny derbowy mecz w Międzychodzie, gdzie mimo braku, kilku kluczowych graczy, postara się na boisku vicelidera o pierwsze ligowe punkty, choć faworytem , po 3 kolejkch nie są.