A-KLASA POZNAŃSKA gr.II sezon 2014/15

Zespół Rzemieślnika Kwilcz prowadzony przez tr. Pawła Zielińskiego na koniec rozgrywek zameldował się na 4 miejscu i był to udany sezon dla tego zespołu, który z dwójką czołowych drużyn przegrywał swe mecze, ale z resztą ekip radził sobie dobrze jak i bardzo dobrze w większości tych spotkań będąc górą. Do ważnych ogniw tego zespołów należeli Witold Orzeł zdobywca 15 bramek, Kamil Kijak [którym do niedawna interesowała się mi.Warta Międzychód i Dragons Futsal Pniewy], Krzysztof Zoomerfeld [do niedawna Warta.M] i Łukasz Bartkowiak. Awans z tej grupy uzyskał zespół Akademii Reissa Poznań, który wyprzedził na finiszu rozgrywek, gubiącą punkty ekipę z Junikowa ,prowadzoną przez tr. Mirosława Wołoszyna oraz Czarnych Kaźmierz, którzy pokazali wiosną, że przyszły sezon może należeć do nich. W meczu ''wiosny'' osłabiony kadrowo Szturm uległ na własnym stadionie Akademii niespodziewanie wysoko , bo aż 0-7!!! , co zaważyło o sukcesie zespołu trenera Marka Pawłowskiego, niegdyś trenera GKS Dopiewo i Kotwicy Kórnik. O sile tego zespołu stanowili do niedawna zawodnicy , którzy mają za sobą występy na boiskach II, III i IV-ligi t.j M.Brauza, T.Jarentkowski, G.Korczyński, D.Nowaczyk i P.Reiss mający jak wszyscy wiedzą występy na boiskach Bundesligi, Ekstraklasy i I-ligi. Do Klasy-B spadły zespoły KS Sarbia, Rakieta Głuponie i Huragan Michorzewo. Gratulacje za awans dla Akademii, a zespołowi z Kwilcza za udany sezon. Do najlepszych strzelców tej grupy należeli A.Skowroński [Szturm] 21 bramek [as.14], P.Reiss [Akademia] 21 bramek [as.19], R.Krówczyński [Czarni] 19 bramek, Mariusz Mysiak [Gołeczewo] 18 bramek, W.Orzeł [Rzemieślnik] 15 bramek.

TABELA KOŃCOWA:

1. Akademia Reissa Poznań - 60   awans

2. Szturm Junikowo Poznań - 50

3. Czarni Kaźmierz Wlkp     - 46

4. Rzemieślnik Kwilcz         - 39

5. Orkan Objezierze            - 37

6. Warta Wartosław            - 35

7. Tarnovia II Tarnowo Pdg   - 35

8. Byki Obrowo                  - 33

9. GKLS Gołęczewo          - 30

10. Warta Obrzycko          - 25

11. Rokita Rokietnica        - 22

12. Huragan Michorzewo - 19  spadek

13. Rakieta Głuponie        - 7  spadek

14. KS Sarbia                   - 0     spadek wycofała się z rozgrywek !