CENNY CIĘŻKO WYWALCZONY PUNKT PRZEZ WARCIARZY

IV-LIGA WLKP - 2 KOLEJKA SEZON 2021/22

07.08.2021 SOBOTA - GODZ.17,00

Widzów: 110

Sędzia: Mateusz Sipura (Poznań) oraz Norbert Brzoski (Goczałków) i Michał Arentewicz (Poznań)

OBRA KOŚCIAN - WARTA MIĘDZYCHÓD  2:2 [2:2]

Bramki: Borowiak 14' 30' - Sworacki 3' Wzięch 25'

----------------------------------------

'' JAK NIE UMIESZ WYGRAĆ TO CHOCIAŻ NIE PRZEGRAJ ''

Wyjazdowa potyczka naszego zespołu, okazała się cięzkim przetarciem, w którym to lepsze wrażenie, zwłaszcza w drugiej połowie meczu , zostawili po sobie gospodarze. Pierwsza połowa w miarę wyrównana, z końcówką dla gospodarzy. Oba zespoły , stworzyły sobie kilka okazji bramkowych, część z nich zamieniając na bramki. Bramka na 1-2 w wykonaniu Mateusza Wzięcha, była pierwszą w barwach Warty! W drugiej połowie do 60 min. mecz wyrównany bez klarownych okazji bramkowych, ale to gospodarze byli więcej przy piłce i byli groźniejsi, choć w 72' min. to nasz zespół , po tzw. bilardzie przed bramka rywali, mógł wyjść na prowadzenie, a po chwili, kontra gospodarzy o mało co, nie zakończyłaby się golem. Ostatni kwadrans, to sporadyczne nie udane próby ataków naszego zespołu, który szybko tracił piłkę i w poczynaniach zawodników Warty, było zbyt dużo nie dokładności w budowaniu akcji ofensywnych. Końcowe minuty, to odpieranie ataków gospodarzy, którzy próbowali zdobyć zwycięską bramkę, na szczęście robili to w sposób chaotyczny, ułatwiając naszej defensywie rozbijanie ataków. Z przebiegu meczu, remis może cieszyć, bo to rywale, byli bliżsi zwycięstwa , niż zespół Warty, który tym razem, zwłaszcza w ofensywie, nie zagrał dobrego meczu. Na usprawiedliwienie takiej postawy może być fakt, że wielu młodych graczy w zespole Warty , musi dojrzeć pilkarsko i każdy mecz na boiskach 4-ligi Wlkp, będzie zbieraniem doświadczeń na tym poziomie piłkarskim i porażki, będą prawdopodobnie w kalkulowane w nowy projekt trenera T.Leszczynskiego., jakim jest zespół Warty sezonu 2021/22.

Przed zespołem Warty kolejny trudny rywal, jak widać terminarz nie rozpieszcza nasz zespół, a będzie nim od lat czołowy zespół 4-ligi LKS Gołuchów, który na zakończenie ub.sezonu poległ w Międzychodzie, ale sam mecz, stał wówczas na wysokim poziomie. Powtórka mile widziana w sobotnie popołudnie 14.08 - o godz.13,00.