III EDYCJA TURNIEJU PIŁKARSKIEGO WOMEN CUP 2018

2. HETMAN RECZ - 6
3. PROMIEŃ ŻARY - 3
4. AP WARTA II MIĘDZYCHÓD - 1
A – godz.10,00; MUKS Kostrzyn – AP Warta Międzychód 3:0  [Patrycja Wierzbicka x2 Karolina Lach]
B – godz.10,15; Promień Żary – Hetman Recz 0:2
A – godz.10,30; Błękitni Stargard – Orły Pniewy 4:0
B – godz.10,45; Juna Trans St.Oborzyska – AP Warta II Międzychód 0:0  Sandra Triebs broni rz.karny!
A – godz.11,00; Błękitni Stargard – AP Warta Międzychód 2:2  [P.Szymańska, Samobójcza - M.Gałężewska, Z.Gromadecka]
B – godz.11,15; Juna Trans St.Oborzyska – Hetman Recz 2:1
A – godz.11,30; MUKS Kostrzyn – Orły Pniewy 1:0
B – godz.11,45; Promień Żary – AP Warta II Międzychód 1:0
A – godz.12,00; Błękitni Stargard – MUKS Kostrzyn 4:0
B – godz.12,15; Juna Trans St.Oborzyska – Promień Żary 1:0
A – godz.12,30; AP Warta Międzychód – Orły Pniewy 2:1   [J.Kurzyńska, Z.Gromadecka - N.Żelasko]
B – godz.12,45; AP Warta II Międzychód – Hetman Recz 0:3
MECZE PÓŁFINAŁOWE WOMEN CUP 2018 O PUCHR MIASTA MIĘDZYCHÓD
o miejsca 1-4
Błękitni Stargard - Hetman Recz 1:0
Juna Trans St.Oborzyska - MUKS Kostrzyn 2:0
o miejsce 5-8
AP Warta Międzychód – AP Warta II Międzychód 3:1  [A.Czaprańska, W.Chmielewska, Z.Gromadecka - S.Matuszek]
Promień Żary - Orły Pniewy 1:0

o 7 miejsce

Orły Pniewy – AP Warta II Międzychód 4:1  [N.Żelasko, A.Szurka, Samobójcza, K.Durkiewicz - S.Matuszek]

o 5 miejsce

AP Warta Międzychód – Promień Żary 3:0  [Zosia Gromadecka x3]

o 3 miejsce

MUKS Kostrzyn n/Odrą – Hetman Recz 3:1

o 1 miejsce

Błękitni Stargard – Juna Trans St.Oborzyska 1:1 k.3:2

Najlepsza bramkarka – Martyna Dziakowicz 2003 [Błękitni]

Najlepsza strzelczyni - Zosia Gromadecka 2005 [AP Warta] – 5 bramek

Najlepsza zawodniczka – Anita Szymanowska 2004 [Hetman] – 4 bramki

Wyróżnienia turnieju

Dodatkowo jak co roku, wybrano z każdego zespołu, po jednej wyróżniającej się zawodniczce turnieju, którym organizator wręczył nagrody rzeczowe.

Sandra Triebs 2005 [br.AP Warta II], Nikola Zawarska 2003 [Hetman], Aneta Krus 1994 [Błękitni], Klaudia Heliasz 2001 [br.Orły], Karolina Lach 1999 [MUKS], Wiktoria Jurkiewicz 2001 [br.Promień], Aleksandra Bucher [JunaTrans ], Natalia Helak 2000 [AP Warta], ta ostatnia konieczności zagrała na pozycji bramkarki [!], mimo , że w zespole AP Warty, jest podporą defensywy.

Oprócz w/w zawodniczek , do czołowych postaci turnieju, należały także Gabriela Krukiewicz 1999 [Promień], Marta Sobkowiak 2003 [br.Juna], Zofia Ruta 2003 [Juna], Julia Kurzyńska 2000 [AP Warta], Sandra Matuszek 2006 [AP Warta II], Paula Patrzykąt 2001 [MUKS], Wiktoria Radkiewicz 1999 [Błękitni], która zdobyła – 4 bramki.

Zwycięski zespół Błękitnych , prowadzony przez Mariusza Sikorskiego zagrał w składzie;

Dziakowicz, Szymańska, Radkiewicz, Krus, Palak, Motas, Litwinowicz, Czerwińska, Gugała, Sikorska.

Jeśli chodzi o postawę naszych zespołów, to można było być zadowolonym z ich gry, choć mały niedosyt pozostał, bo pierwszy zespół AP Warty, było stać zapewne na awans do pierwszej czwórki. Niestety mimo kilku wyśmienitych okazji w pierwszym meczu, to dziewczyny z Kostrzyna, wyszły z trzema kontrami, zamieniając je na bramki, zaś drugie spotkanie, chyba najlepsze w wykonaniu naszego zespołu, zakończone pechowym remisem, bo po samobójczym golu naszej kapitan, w ostatniej akcji meczu, Błękitne zdobywają jak się później okaże, zwycięski cenny punkt, dający im przepustkę do walki o prym w tym turnieju. Szkoda, że nasze zawodniczki, źle weszły w ten turniej, ponieważ po raz trzeci, nie udało się wejść do pierwszej czwórki turnieju, którego są gospodyniami.

Nasza młodsza drużyna, zagrała nadspodziewanie dobrze i we wszystkich meczach, postawiła silny opór, faworyzowanym zespołom.

Mecze półfinałowe jak, finałowe przyniosły sporo emocji. Po zespołach Polonia Środa Wlkp i Juna Trans St.Oborzyska, kolejnym triumfatorem WOMEN CUP został zespół Błękitni Stargard. Brawa za postawę i gratulujemy zwycięstwa. Nasz zespół został zaproszony 10.02.2019 na Halowy Turniej do Stargardu i zapewne skorzystamy z zaproszenia.

Przed dziewczynami AP Waty Girls zasłużona przerwa, która potrwa do 08.01 lub 15.01.2019 roku. Wyjątkiem, będą dziewczyny biorące udział w turnieju rocznika 2004 i młodsze w Luboniu 28.12.2018 piątek- godz.8,00], gdyż po Św.B.N spotykamy się na czwartkowym treningu. Informacja o której i gdzie, odbędzie się trening , na którego mogą przybyć starsze zawodniczki , podana będzie niebawem. Być może dojdzie do gry kontrolnej miedzy starszymi , a młodszymi.