IV-LIGA WLKP 17 KOLEJKA SEZON 2018/19

WYNIKI-TABELA-STRZELCY BRAMEK-RELACJE

sobota 10.11.2018

Tarnovia Tarnowo Pdg - Unia Swarzędz  1:2 [0:0] Bartosz Ślusarski 84' - Maciej Łażewski 54' Mateusz Świergiel 70'

LKS Gołuchów - Warta Międzychód 3:1 [2:0] Krystian Benuszak 22' 31'k 85' - Gerard Pińczuk 80'k

Zasłużone zwycięstwo podopiecznych tr. M.Dolaty, którzy zagrali twardo, dodając dyscyplinę taktyczną, dobrze grając w defensywie, nie pozwolili na zbyt wiele zespołowi Warty, a przy tym samemu stwarzali sytuacje bramkowe [6 okazji bramkowych] przy zaledwie 2 Warty], choć te zakończone zdobyciem bramki, akurat przy dużej pomocy rywali, którzy wyjątkowo zagrali jedno ze słabszych spotkań. Dopiero po golu na 2-1, pod bramką LKS-u, było kilka razy groźnie, ale bez konkretów, za to w samej końcówce, hatrricka skompletował Benuszak, który zamknął ten mecz, wygraną gospodarzy.

Lubuszanin Trzcianka - Zjednoczeni Trzemeszno 2:1 [1:1] Mateusz Bany 13' Michał Wawszczak 85'k - Adam Niedzielski 28'

Było to wyszarpane zwycięstwo lidera, ale z przebiegu meczu zasłużone. Momentami miejscowi kibice, mogli być zadowoleni z gry swego zespołu, ale zawodnicy popularnego Lubu, musieli być uważni w defensywie, ponieważ goście , groźnie wychodzili z kontrami. Końcówka meczu należała do lidera, który dopiął swego na 5 min.przed końcem, zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa z rz.karnego, który według gości , był podyktowany nieco na wyrost, choć golem dla gospodarzy pachniało od kilku dobrych minut.

Orkan Śmiłowo - Centra Ostrów Wlkp 2:0 [0:0] Damian Buczek 53' Wojciech Wypusz 84'k

Jak trudne mecze rozgrywa się na , małym i niestety dalekim od ideału boisku w Śmiłowie, przekonali się zawodnicy faworyzowanej Centry, których dopadła zadyszka formy, kosztująca ich utratę kontaktu w tabeli z liderem rozgrywek. Pierwsza połowa wyrównana, z lepszą nieco grą gości, ale gospodarze grając prostymi środkami, zagrażali bramce gości i mimo , że nie stworzyli sobie wiele okazji bramkowych, zdołali wyjść z tego meczu zwycięsko, mimo , że piłkarsko lepiej prezentowali się goście.

Polonia Leszno - Nielba Wągrowiec 0:1 [0:1] Michał Gruszka 2'

Krobianka Krobia - Kotwica Kórnik  1:2 [0:1] Przemysław Kaczmarek 71' - Witold Walkowiak 35' Piotr Kalak 70'

Obra Kościan - Sokół Pniewy 4:0 [1:0] Mariusz Józefiak 30' Jacek Żak 56' Tomasz Marcinkowski 70' Piotr Sznabel 80'

Grający na resztkach mówiąc kolokwialnie, oparach zespół gości, nie miał szans z dobrze grającą Obrą, która stworzyła sobie kilka dobrych okazji bramkowych, przy nie wielu gości, zdobywając w pełni zasłużenie 3 pkt. Przez większość meczu, przewaga należała do gospodarzy, którzy musieli rozbijać mur defensywny , ustawiony przez gości tuż przed polem karnym. Po pierwszym golu, powoli z minuty na minute, ten mur złożony przez gości w liczbie często 8-9 graczy, zaczął się kruszyć, a dowodem tego były stworzone okazje bramkowe, przez gospodarzy, którzy wykorzystali tylko ich część. Zespół gości, będący w kadrowej rozsypce [z wielu przyczyn], grajacy bez kilku ważnych graczy [Łowigus, Graczyk, Forysiak, Galas i Poldy], praktycznie w ofensywie nie istnieli, stwarzając rzadko zagrożenie pod bramką gospodarzy.

Pogoń N.Skalmierzyce - Victoria Września 4:1 [2:1] Adam Majewski 10'k Daniel Armatys 40' Maciej Sowiński 69' Damian Kuczyński 89' - Szymon Krawczyński 5'

Zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy w końcu wrócili na drogę zwycięstw, choć pierwsza połowa nie wskazywała na to, aby Pogoń wyszła z tego pojedynku zwycięsko. Gospodarze byli konkretniejsi w swych poczynaniach ofensywnych, będąc groźniejszym zespołem w tym , mimo wszystko zaciętym momentami meczu.

Polonia Kępno - KS Opatówek  4:1 [2:1] Filip Latuszek 20' 45' Piotr Cierlak 47' Łukasz Walczak 87' - Damian Tomczyński 11'

Ostrovia Ostrów Wlkp - Olimpia Koło 3:2 [2:1] Daniel Kaczmarek 22' 85' Marek Szymański 33' - Maciej Rojewski 38' 83'

Ciekawy mecz, może nie stojący na zbyt wysokim poziomie, mógł zadowolić miejscowych kibiców , w którym było sporo emocji i bramek. Oba zespoły mogły sięgnąć po komplet punktów, ale ostatnie słowo należało do Ostrovii, która w tej szalonej wymianie w końcówce meczu, zdobyła zwycięską bramkę.

20 OLIMPIA Koło 17 1 2 14 17:43 5

** miejsce 16 w tabeli , oznacza ew.spadek, ma to związek z ew.spadkiem jednej z drużyn III-ligowej z naszego województwa do IV-ligi Wlkp.