STARTUJE IV-LIGA WLKP GR.PÓŁNOC 2016/17 - PIERWSZA KOLEJKA

WYNIKI-STRZELCY-TABELA-KRÓTKIE RELACJE

06.08.2016 sobota

Lubuszanin Trzcianka - Unia Swarzędz  3:0 [0:0] Dominik Drzewiecki 60' 63' Paweł Iwanicki 90'+3'

Pierwsza połowa z lekką przewagą gospodarzy, którym zabrakło skutecznego wykończenia swych sytuacji bramkowych, zaś druga połowa wyrażna dominacja zespołu z Trzcianki, który udokumentował swą przewagę bramkami.

Kotwica Kórnik - Huragan Pobiedziska  1:0 [0:0] Adam Rogowski 67'

Całkiem niezłym meczem uraczyły obie drużyny, nadspodziewanie dużą rzesze kibiców, którzy byli świadkami zasłużonej wygranej zespołu tr. Tomasza Dłużyka. Zespół gospodarzy przez cały mecz miał mniejszą lub większą przewagę, ale musieli być uważni, ponieważ goście raz po raz grożnie próbowali kontratakować , a po jednej z kontr, pod koniec meczu, mogli wyrównać. Więcej sytuacji bramkowych , stworzyli gospodarze, sam Adam Rogowski [b.niegdyś gracz Warty M-chód], miał trzy okazje bramkowe, wykorzystując jedną z nich, jak się okazało ,dającą zwycięstwo Kotwicy. Trzeba dodać, że oba zespoły grały fair-play, bez nie potrzebnych złośliwości, kończąc mecz bez kartek, a i sędziowie nie mieli zbyt wielu problemów w tym meczu.

Tarnovia Tarnowo Pdg - Grom Plewiska  1:2 [0:1] Adrian Kaliszan 48' - Dariusz Wróblewski 43' Michał Wysocki 70'

Luboński Luboń - GLKS Wysoka 0:1 [0:0] Piotr Ginda-Kopeć 90'- 2' po dobitce!

Mecz wracającego,  po kilku letniej przerwie do IV-ligi Lubońskiego z GLKS-em Wysoką, był bardzo zaciętym spotkaniem w wykonaniu obu ekip. Pierwsza połowa należała nieco do gości, zaś druga do gospodarzy, którzy chyba będąc zaskoczeni postawą gości, zaczynają od falstartu swój powrót na salony województwa wielkopolskiego. Może i zespół z Lubonia piłkarsko prezentował się lepiej od gości, ale to właśnie zespół z północy wielkopolski, był o dziwo grożniejszy w akcjach ofensywnych. Zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry, na raty ale skutecznie. Najpierw Szalski z 11m. nieskutecznie egzekwował jedenastkę za zagranie ręką  w polu karnym, jednego z zawodników Lubonia , ale dobitka w/w zawodnika z Wysokiej, zapewniła 3 pkt gościom z północy wielkopolski.

Iskra Szydłowo - GKS Dopiewo  1:1 [1:0] Łukasz Cyruk 21' - Tomasz Pawelec 56'

Oba zespoły rozegrały chwilami ciekawy pojedynek, który obfitował w wiele spięć pod bramkami , jak i w środkowej strefie boiska. Nieco więcej z gry miał zespół tr. T.Kowalskiego, choć trzeba przyznać, że Dopiewo postawiło twarde warunki gry, próbując odgryzać się gospodarzom. Wynik w tym meczu mógł być różny, choć więcej klarownych sytuacji bramkowych miał zespół Iskry, niestety zabrakło tego, co jest najważniejsze w futbolu, skuteczności, która pozwoliłaby na zdobywanie bramek i być może kompletu punktów, w meczu z zawsze solidnym rywalem, jakim jest GKS Dopiewo. Sama gra zespołu Iskry, momentami mogła się podobać, niestety przyniosła ona jedynie 1 pkt. Oczywiście remis dla zespołu z pod Piły, jest tylko zdobyciem 1 pkt, a dla gości aż 1 pkt, z czego powinni być zadowoleni, mimo że wcześniej, udawało im się w Szydłowie nawet wygrać. Zespół z Dopiewa jest w lekkiej przebudowie, stąd były pewne obawy , co do jakże trudnego wyjazdowego meczu, jakim zresztą był mecz w Szydłowie. Przed oba zespołami, kolejne spotkania ligowe , a rywalami będą beniaminkowie i w tychże meczach, oba zespoły są faworytami.

07.08.2016 niedziela

Pogoń Łobżenica - Warta Międzychód  0:3 [0:1] Michał Zachciał 30' Gerard Pińczuk 63' Bartosz Nowak 76'

Może nie był to wielki mecz w wykonaniu Warty, ale w tym meczu spokojna i momentami wyrafinowana gra niedoszłego III-ligowca, wystarczyła aby sięgnąć po 3 pkt. Beniaminek, mimo porażki, pokazał się z całkiem niezłej strony i wcale nie stoi na straconej pozycji w kolejnych meczach ligowych. W tym meczu, wygrał zespół po prostu piłkarsko lepszy, choć po mimo wyniku, Warciarze spacerku nie mieli. Teraz przed zespołem Warty o wiele trudniejszy rywal, jakim będzie Nielba Wągrowiec, a dla zespołu z Łobżenicy wyjazdowa potyczka w Pobiedziskach wcale nie musi się skończyć porażką. Mecz w Międzychodzie , będzie szlagierem kolejki, gdzie zmierzy się lider z trzecim zespołem tabeli i zapowiadają się nie lada emocje.

Nielba Wągrowiec - Sparta Oborniki  3:1 [2:1] Łukasz Iskrzyński 36' Jakub Kubiński 45' Błażej Łagodziński 90'+3' – Mikołaj Panowicz 1'

Niezły mecz rozegrały oba zespoły, zwłaszcza w pierwszej połowie, bo druga część meczu w wykonaniu obu ekip nie była już tak dobra. Lepiej rozpoczął ten mecz zespół tr. M.Drewicza, który szybko objął prowadzenie, mając przy okazji kolejne okazje bramkowe. Po blisko 20 minutach gry, mecz się wyrównał i do głosu powoli dochodzili gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka okazji bramkowych , a ich przewaga była coraz wyrażniejsza, udokumentowana bramkami i do przerwy było 2-1 już dla Nielby. Po przerwie oba zespoły, stworzyły mało okazji bramkowych, a i tempo gry nie było już takie jak w pierwszej części meczu. Dopiero w ostatnich minutach meczu , kibice przestali  się nudzić, ponieważ oba zespoły, ruszyły do ostatnich ataków i po jednej z szybko rozegranych kontr , zespół Nielby dobił rywali , ustalając w doliczonym czasie gry wynik meczu na 3-1. Mimo przestojów w grze obu ekip, mecz momentami mógł się podobać, ale czy taka gra gospodarzy czy to gości , wystarczy na zdobycie punktów kolejnych meczach, okaże się niebawem, ponieważ oba zespoły, czekają bardzo ciężkie starcia z faworytami rozgrywek.

Zieloni Lubosz - Lechia Kostrzyn  1:0 [1:0] Jędrzej Starzak 2

Mecz w wykonaniu obu ekip , nie był porywającym widowiskiem, ponieważ boisko i sposób gry obu drużyn, daleki był od reali IV-ligowych. Mało sytuacji z obu stron, choć o dziwo , te grożniejsze mieli goście, którzy natrafili na twardo grającą defensywę gospodarzy, którzy po jednej z nie licznych sytuacji bramkowych , zdobyli bramkę na wagę historycznego zwycięstwa w IV-lidze. Typowy mecz walki, zakończył się sukcesem gospodarzy, ale gra obu ekip pozostawia dużo do życzenia i jeśli szybko nie ulegnie zmianie, to oba zespoły czeka bardzo trudny sezon.