SZLAGIER KOLEJKI DLA RZEMIEŚLNIKA

A-KLASA POZNAŃSKA GR.VIII - 6 KOLEJKA

21.09.2019 SOBOTA - GODZ.16,00

Widzów: 60

Sędzia: Tomasz Wolanin (Nowy Tomyśl) oraz Paweł Adamiak (Bukowiec) i Jacek Plutecki (Wronki)

RZEMIEŚLNIK KWILCZ - CZARNI KAŹMIERZ WLKP 2:1 [1:0]

Bramki: Jakub Tomkowiak 27' Michał Zgódka 90'+4' - Samobójcza 90'+1'

Kibice w Kwilczu , byli świadkami dobrego meczu , jak na tą klasę rozgrywkową i co najważniejsze zwycięskiego meczu. Pierwsza połowa w miarę wyrównana, ale to goście, byli groźniejsi w swych akcjach ofensywnych, a mimo to, nasz zespół objął prowadzenie, po podaniu Zielińskiego za linie obrony do Tomkowiaka, który mimo wyjścia bramkarza, ulokował futbolówkę w siatce lidera i mieliśmy 1-0. Goście dwukrotnie po swych strzalach, obijali bramkę Kwilczan oraz tuż przed przerwą, zmarnowali okazję bramkową, kiedy to w zamieszaniu pod bramką Kwilczan, byli bliscy zdobycia bramki [bramkarz cudem broni!], ale ciąglę brakowało im, skutecznego wykończenia. Nasz zespół owszem, także próbował zagrażać rywalom, ale nie były to, aż tak groźne sytuacje jakie mięli goście.

Druga połowa należała do gości, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce naszego zespołu, ale za każdym razem, dobrze bronił bramkarz Rzemieślnika lub goście marnowali dogodne okazje bramkowe. Nasz zespół próbował zagrażać , grając z kontry. Nieźle prezentowala się dwójka środkowych obrońców w zespole Rzemieślnika [nie licząc pierwszych 15 min.] , a także powracający do gry P.Zieliński i jak zwykle J.Tomkowiak, z którym dużo pracy mięli defensorzy gości, którzy przybyli na to spotkanie bez swego snajpera T.Stelmaszewskiego [b.zawodnik Sparty Szamotuły] i trzech innych ważnych graczy. Za to w naszym zespole, także nie mogło zagrać kilku zawodników, a zwłaszcza lider środka pola K.Gaweł [uraz]. Po mimo tych ubytków, obu drużynom udało się stworzyć, niezłe chwilami widowisko, trzymające do samego końca meczu w napięciu. Goście mieli przewagę w posiadaniu piłki, a nasz zespół odpierał ich ataki na swej połowie i tylko nasuwa się pytanie, czy był to taki zamiar ze strony Kwilczan po zdobyciu bramki,.czy była to zasługa szybszej i lepszej gry lidera, który pokazał się z dobrej strony, tyle że, zabrakło im skuteczności. Co prawda zespół z Kaźmierza Wlkp zdobył bramkę wyrównującą, ale wyręczyć ich, musieli na spółkę obrońca z bramkarzem i po samobójczym trafieniu było 1-1. Mając na uwadzę, że to goście byli cały czas w natarciu, kibice zapewne chcieliby, aby ten mecz mógł się już zakończyć. Wszystko co najlepsze, było przed kibicami i chyba nikt niespodziewał się na stadionie GKS-u, że podopiecznych tr. A.Lehmana, będzie stać jeszcze na jakąś akcje ofensywną, zwłaszcza że poza boiskiem był już najlepszy strzelec J.Tomkowiak. A jednak, tego dnia bohaterem zespołu Rzemieślnika , był rezerwowy Zgódka , znany i lubiany przez publiczność ''Bobik'', który zaryzykował indywidualną akcją na 20m. posyłając ''bombę'' w same okienko bramki i cały zespół Rzemieślnika wraz z kibcami cieszyli się z jakże cennego zwycięstwa.

Trzeba przyznać, że lider [już były lider], pokazał się z dobrej strony i miejsce , które zajmował po 5 kolejkach , to nie jest dzieło przypadku, ponieważ rywale naszego zespołu, wcale tego meczu nie musieli przegrać. Sumując to spotkanie, Rzemieślnik zdobył 3 pkt, będąc zespołem nie koniecznie lepszym, ale co najważniejsze skuteczniejszym, a to póki co w piłce nożnej jest najważniejsze. Szkoda tylko, że dobry mecz jak na A-Klasę , obejrzała garstka fanów, co może dziwić , zważywszy, że jest to jedyny klub sportowy w Gminie, a jeszcze nie tak dawno na meczach piłkarskich w sąsiednim Luboszu, można było zobaczyć , dużą rzeszę fanów z całego powiatu. Jedno jest pewne Rzemieślnik do jutra, jest chwilowo liderem, a przy dobrych wynikach dla siebie, może być liderem po 6 kolejkach.

Niebawem portal futbolowopmi, pojawi się na kolejnych wybranych spotkaniach ligowych naszych zespołów z powiatu, w tym min. na derbowych meczach Warta Sieraków - Płomień Chrzypsko Wlk czy Orzeł Łowyń - Warta Sieraków.

1 LKS Baborówko 6 15 5 0 1 23:9
2 JURAND Koziegłowy P-ń 6 14 4 2 0 18:5
3 RZEMIEŚLNIK Kwilcz 6 13 4 1 1 11:9
4 CZARNI Kaźmierz Wlkp 6 13 4 1 1 26:8
5 LZS OTOROWO 6 10 3 1 2 23:13
6 KŁOS Gałowo 6 9 2 3 1 11:9
7 TARNOVIA III Tarnowo Podgórne 6 8 2 2 2 15:13
8 AP BŁĘKITNI OWIŃSKA 6 8 2 2 2 11:12