TOWARZYSKI MECZ PIŁKAREK AP WARTY MIĘDZYCHÓD

AP WARTA MIĘDZYCHÓD - WARTA WOMEN ŚREM  3:4 [0:2]

Bramki: Małgorzata Gałężewska 52' 64' 72' [as.D.Makówka x3!] - dla rywalek 28' 35' 69' 75'

Mimo ogromu okazji bramkowych naszego zespołu, to rywalki, nie mające zbyt wiele sytuacji bramkowych, wychodzą z tej konfrontacji zwycięsko. Zespół tr. Mariusza Ratajczaka w całym meczu stworzył sobie uwaga......aż 16 szans 100% przy zaledwie 5 rywalek. Niesamowita niemoc strzelecka naszych ofensywnych zawodniczek, zdecydowała o tym , że nasz zespół, będący nieco lepszym piłkarsko zespołem - zwłaszcza w pierwszej części, musiał przełknąć gorycz porażki. Druga połowa, bardziej wyrównana, ale i w tej części spotkania, więcej sytuacji bramkowych miał nasz zespół. Oczywiście był to tylko sparing i wynik nie był tu najważniejszy, bo patrząc na grę naszych dziewcząt , można było być zadowolonym. Sumując to spotkanie, lepsza gra niż wynik, bo już do przerwy Zosia Gromadecka czy Daria Makówka, powinny rozstrzygnąć losy tego towarzyskiego meczu. Obie w swych 100% sytuacjach , miały tylko przed sobą bramkarza, niestety zamiast zdobyczy bramkowych, mamy prezent w postaci złego rozpoczecia, gry przez naszą młodą bramkarkę, która obsługuje .........rywalkę i mamy 0-1. Rywalki grały prostymi środkami, czyli długa piłka do przodu, a nóż , dojdzie do pomyłki w defensywie naszej drużyny. Złe ustawienie naszych defensorek i złe krycie, dało po chwili kolejną bramkę 0-2. Po mimo straty dwóch bramek, to nasz zespół, bombardował bramką rywalek, w kilku przypadkach bramkarza rywalek [notabene zawodnik ''chłopak'' juniora młodszego], ratowały słupki i poprzeczki, a i nieudolność pod bramką rywalek, była przerażająca. Do przerwy mimo 8 ''setek'' przegrywają nasze zawodniczki 0-2.

Druga połowa , przyniosła w końcu długo oczekiwane bramki i to po akcjach, ''palce lizać'' autorem goli była obchodząca 16 urodziny Gosia Gałężewska, która jeszcze w samej końcówce,  mogła doprowadzić do remisu, niestety jej uderzenie trafia w spojenie bramki rywalek. Wcześniej marnowały swe okazje na zmianę Czaprańska, Makówka i wspomniana wcześniej Gałężewska, za to rywalki ''wykopywały piłkę ile sił i jak najdalej, do swej szybkiej liderki, która co prawda z trudem, ale pokonała naszą, nie najlepiej dysponowaną bramkarkę i było 2-4, a chwilę wcześniej, to nasz zespół, powinien prowadzić przynajmniej dwoma bramkami. Kolejne bramki dla naszego zespołu, wisiały co w powietrzu, niestety , tylko jeszcze raz, do siatki trafia Gałężewska i było 3-4. Mimo kilku dobrych okazji, nie udało się już zmienić niekorzystnego wyniku, ale gra naszego zespołu, mogła się podobać. Kolejny mecz, nasze piłkarki rozegrają 29.09.2018 w Reczu [woj.zachodniopomorskie] z miejscowym Hetmanem.

Kolejny sprawdzian formy , to 29/30.09.2018 , gdzie nasz zespół zagra na wyjeździe z Hetmanem Recz.