WIEŚCI Z WZPN

Składy IV ligi i Lig Międzyokręgowych zatwierdzone

​Wydział Gier i Ewidencji zatwierdził ostateczny skład dwóch najwyższych lig seniorskich w Wielkopolsce. Ustalono również, które okręgi będą odpowiadały za prowadzenie rozgrywek Ligi Międzyokręgowej.

Zgodnie z reformą rozgrywek, od sezonu 2018/19 w Wielkopolsce funkcjonować będzie ​jedna grupa IV ligi składająca się z 20 zespołów. Kolejnym szczeblem będą natomiast trzy grupy Ligi Międzyokręgowej, liczące po 16 drużyn i obejmujące swoim zasięgiem poszczególne okręgi:

- grupa I - okr. pilski i wschodnia część strefy poznańskiej;
- grupa II - okr. leszczyński i zachodnia część strefy poznańskiej;
- grupa III - okr. kaliski i koniński.

Skład IV ligi ustalony na podstawie boiskowych rozstrzygnięć w sezonie 2017/18 nie uległ zmianie. Na tym szczeblu zagra 13 zespołów z miejsc 1-7 obu grup IV ligi poprzednich rozgrywek (z wyłączeniem Mieszka Gniezno, który awansował do III ligi), spadkowicz z III ligi - Centra Ostrów Wielkopolski oraz sześciu beniaminków - zwycięzców Klas Okręgowych. Przed startem rozgrywek w siedzibie Wielkopolskiego ZPN odbędzie się spotkanie przedstawicieli klubów, na którym omówione zostaną wszelkie kwestie organizacyjne i regulaminowe. Zaplanowano je na trzecią dekadę lipca, dokładny termin zostanie przedstawiony klubom w najbliższych dniach

Do drobnych korekt doszło natomiast w składach Lig Międzyokręgowych. Najważniejsze dotyczą grupy III, W której z gry zrezygnował Orzeł Grzegorzew. Wśród kolejnych w tabeli zespołów z okręgu konińskiego chętnych do awansu nie było, w związku z czym zapytania skierowano do drużyn z grupy kaliskiej i tym samym skład ligi uzupełniono o ekipę Zielonych Koźminek. Ponadto należy przypomnieć, że bez rozgrywania barażów awans otrzymała Raszkowianka Raszków wobec rezygnacji z gry Kasztelanii Brudzew. W składach grup I i II względem założeń doszło do jednej roszady. Na podstawie klucza geograficznego zamieniono zespoły ze strefy poznańskiej - do grupy I trafili Błękitni Wronki, a ich miejsce w grupie II zajęła Wiara Lecha Poznań.

Uczestnicy Ligi Międzyokręgowej muszą zwrócić uwagę na kierowanie wszelkich spraw organizacyjnych do właściwego organu zarządzającego rozgrywkami. Za zmagania w poszczególnych grupach odpowiedzialne są:
- grupa I - OZPN Piła
- grupa II - Wielkopolski ZPN
- grupa III - OZPN Konin
Zgodnie z powyższym, kluby muszą wszelkie zapytania i opłaty związane z rozgrywkami Ligi Międzyokręgowej kierować nie do własnych okręgów, a do powyższych jednostek.