DWA ZWYCIĘSTWA JEDNA PORAŻKA NASZYCH DRUŻYN

WYSZARPANE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO REZERW WARTY M-CHÓD

Sędzia: Arkadiusz Wojciechowski (Wronki)

RZEMIEŚLNIK KWILCZ - CZARNI KAŹMIERZ   5:1 [4:0]

Bramki: N.Pertek 14' 17' 19' 29' Kostrzyński 90'+3' - Garczyński 62'

Od 55' min. goście, grali już w dzisiątkę , po czerwonej kartce!

Początek meczu, wskazywał, że bedzie to trudny mecz dla naszego zespołu, ponieważ to rywale,  byli bliscy zdobycia bramki. Po kwadransie gry, nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi, ponieważ w niespełna kwadrans, nasz zespół, praktycznie roztrzygnął losy meczu. Prawdziwym katem gości, okazał się Norbert Pertek , strzelec 4 bramek! i po 45 min.było 4-0.

Po przerwie, goście próbowali atakować i zmienić nieco obraz gry, ale to bliżsi zdobycia kolejnych bramek, byli podopieczni tr.R.Sobótki, ale celowniki były już mocno rozregulowane. Na dodatek, goście od 55' min. musieli radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce, co nie ułatwiło im, odrabianie strat ! W gwoli przypomnienia, rywale przybyli , bez lidera zespołu, najlepszego strzelca H.Szymkowiaka, którego w tym sezonie nie zobaczymy na boiskach z powodu groźnej kontuzji, a także nowego nabytku, napastnika pozyskanego z Tarnovii H.Raczka, który leczy jeszcze uraz]. W zespole Rzemieślnika, zabrakło jakże ważnego zawodnika dla zespołu tr. R.Sobótki J.Tomkowiaka i po mimo, absencji , godnie z roli egekutora, wywiązał się Norbert Pertek!!!! Goście w nagrodę za ambitną grę i próby zmiany nie korzystnego wyniku, zdobywają bramkę i było po godzinie gry 4-1. Wynik meczu, ustalił w ostatniej akcji meczu Kostrzyński i po chwili sędzia kończy spotkanie, zakończone zasłużonym zwycięstwem.

------------------------------------------------------------

02.09.2023 SOBOTA - GODZ.15,00

Widzów: 30

Sędzia: Błażej Łodyga (Poznań)

ORKAN OBJEZIERZE - WARTA SIERAKÓW   5:3 [3:1]

Bramki: 7' 20' 24' 70' 83'k - Krysiak 39' Bertrandt 50'k 86'k

Mecz na niezłym boisku, jak na realia tej ligi, nie przyniósł punktów dla naszego zespołu. Nasz zespół , zagrał poniżej oczekiwań, ponieważ mimo porażki z wyżej notowanym zespołem z Gaju Małego, pokazali się z niezłej strony i można było śmiało myśleć o zdobyczy punktowej w Objezierzu. Niestety, nie da się wygrać meczu, gdzie cały zespół, w grze defensywnej, miał spory problem. Gospodarze nie grali wielkiego futbolu, ale wystarczyło , aby sięgnąć po zwycięstwo. Co prawda, nasz zespół, mógł szybko zmienić losy meczu, ale nie wykorzystali trzech sytuacji 100% w pierwszej połowie, zaś gospodarze , mając trzy sytuacje, dwie z nich dzięki naszym zawodnikom, zdobywają trzy bramki i było 3-0. Ostatnie 15 min. w wykonaniu naszego zespołu, nieco lepsze i po chwili sierakowianie zdobywaja bramkę i mieliśmy 3-1, a okazji na kolejne nie brakowało, niestety zabrakło skutecznego wykończenia. Druga połowa, zaczęła się od ataków naszego zespołu, który zaryzykował kosztem nadziania się na kontry gospodarzy. Efekty przyszły szybko, po faulu w polu karnym , nasz zespół ma rz.karny i po chwili mamy już tylko 3-2. Gospodarze, po chwili budzą się z przewagi naszego zespołu i mecz się wyrównał, gdzie oba zespoły, mają swoje szansę. Groźniejsi byli gospodarze, którym nieco pomogli ,wyjątkowo nie pewnie, grajacy zawodnicy od zadań defensywnych. Gol stracony na 4-2 czy na 5-2 dowiódł, że defensywa w tym meczu , nie był monolitem. Mimo nie korzystnego wyniku, należą się brawa za grę do końca i przy lepszych decyzjach , pod bramką gospodarzy, można było wywieź, choćby 1pkt. Gospodarze wygrywają, mimo wszystko zasłużenie , będąc skuteczniejszym i szybszym w działaniach ofensywnych. Drugi mecz i druga porażka, ale daleko , aby bić na alarm. Nadal zespół nie może, zagrać w optymalnym składzie, co nie znaczy, że zespół nie mógł , pokusić się o zdobycz punktową w obu meczach.

-------------------------------------------------------------------

02.09.2023 SOBOTA - GODZ.16,00

Widzów: 50

Sędzia: Piotr Sieracki (Grodzisk Wielkopolski)

KS GAJ WIELKI - WARTA II MIĘDZYCHÓD   2:3 [0:2]

Bramki: Sznela 49' Grobelny 52' - Czarnecki 10' P.Kozubowski 18' Krawczyk 80'

Początek meczu wyśmienity dla naszego zespołu, który po 20 min. prowadził już 0-2. Więcej z gry miał zespół tr. P.Dacha, ale trudno grało się na trudnej murawie. Gospodarze, owszem próbowali atakować, ale nie były to, aż tak grożne akcje, jak naszego zespołu. Druga połowa meczu, to śmielsze akcje gospodarzy , którzy w odstępie kilku minut, zdobywają dwie bramki i było 2-2. Od tego momentu, nastąpiła wymiana ,,ognia'' akcja za akcje i w końcu , to nasz zespół, kończy skutecznie jedną z akcji i wywozi z ciężkiego terenu 3 pkt.