ORZEŁ ŁOWYŃ PO PIERWSZYCH SPARINGACH

Beniaminek A-Klasy Orzeł Łowyń, uczestniczył w turnieju piłkarskim organizowanym we Wróblewie, gdzie obok gospodarzy Czarnych, przyszło się zmierzyć naszym zawodnikom z Nałęczem Ostroróg i LKS Baborówko. Zespół prowadzony przez tr. Andrzeja Powstańskiego najpierw pokonał LKS 2:0, następnie zremisował 1:1 z Czarnymi, by na koniec zwyciężyć Nałęcz 2:0, co w efekcie dało 2 miejsce w końcowej klasyfikacji. Zwycięzcą turnieju został zespół Czarnych, który tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, wygrał turniej.

W zespole Orła , wystąpiło kilku nowych graczy min. dwóch graczy z dawnego zespołu juniorskiego Warty i bramkarz , broniący do niedawna barw V-ligowca Zjednoczonych Przytoczna. Prawdopodobnie, to nie koniec zmian kadrowych w zespole z Łowynia. Niestety są też i minusy okresu przygotowawczego, co nieco niepokoi działaczy i trenera, a chodzi tu o niską frekwencje w treningach i sparingach. Przykładem niech będzie, choćby ostatni sparing w Pszczewie, przegrany z miejscowym GKP Pszczew 3:4 [1:3] gdzie kadrowo, zespół nie wyglądał najlepiej. Jeśli chodzi o grę, to można było być tylko chwilami zadowolonym z gry zawodników Orła. Bramki zdobywali Kóska, Gaweł i Nawrot, oprócz tego, wiele okazji zostało zmarnowanych w tym zaciętym meczu. Zespół Orła zagrał praktycznie bez podstawowych obrońców, stąd gra w defensywie całego zespołu , nie wyglądała dobrze.