PIERWSZY SPARING ZA WARCIARZAMI

POGOŃ ŚWIEBODZIN - WARTA MIĘDZYCHÓD 4:1 [0:0]

Bramki zdobywali: Mateusz Świtała , Nikodem Rafalik, Kamil Pawlak,
Nikodem Rafalik - dla Warty Samobójcza

Do wyniku meczy sparingowych zbytnio nie przywiązuje się wielkiej wagi, zwlaszcza w pierwszym sparingu  Mimo wszystko wynik i gra , była daleka od ideału, bo być nie mogła, ponieważ zespół Warty , zagrał w składzie w którym raczej nigdy nie zagra w lidze. Gospodarze byli groźniejsi, zwłaszcza w drugiej połowie i jakby świężsi oraz wystąpili w niezmienionym składzie, co w efekcie dało im pewne zwycięstwo. Dopóki na boisku w zespole Warty , byli zawodnicy podstawowi, to spotkanie było wyrównane. Gorzej było po wejściu testoeanych i młodych graczy zespołu Warty, co wykorzystali gospodarze. Wszystkie bramki w tym meczu zdobywali....rywale. W kadrze zespołu Warty, oprócz tych , którzy nie zagrają już wiosną, zabrakło bramkarza P.Ignatowicza [jedyny bramkarz na tą chwilę] i lidera-kapitana P.Smolarka. W sparingowym meczu na boisku w Zbąszyniu, można było zobaczyć kilku testowanych graczy i trudno stwierdzić dziś, czy wzmocnią oni wiosną kadrę zespołu tr. T.Leszczyńskiego, który musi w okresie zimowym , załatać powstałe dziury kadrowe, bo obecna kadra, może nie gwarantować spokojnej batali o ligowy byt w tym sezonie. Z testowanych graczy, najlepiej pokazał się lewonożny zawodnik, który być może zasili szeregi zespołu Warty, a niebawem pojawią się kolejni nowi gracze min. śr.obrońca i bramkarz, dla którego może to być,  powrót do zespołu Warty. Jak na razie za wcześnie na nazwiska, ale tacy gracze jak br. K.Narożny, M.Nowak [być może Rzemieślnik?] i J.Gursz [Warta Sieraków?], muszą szukać nowych klubów, gdzie będą mogli zbierać potrzebne doświadczenie w dorosłym futbolu. Zapewne kibice nie chcieliby, ani działacze drżeć o status IV-ligowca do ostatniego meczu, jako to miało miejsce w ub.sezonie. Kolejny sprawdzian kadr, zespół Warty ma zaplanowane 02.02.2020 w Międzyrzeczu , gdzie o godz.12,00 rozegra mecz sparingowy z miejscowym Orłem, grającym w lubuskiej Klasie Okręgowej.