PORAŻKA WARTY W FINALE BARAŻY O IV-LIGE WLKP 2022/23

28.06.2023 ŚRODA - GODZ.17,30

Widzów: ok.500 [60 gości]

Sędzia: Maciej Pelka [Poznań/Piła]

WARTA MIĘDZYCHÓD - POGOŃ ŁOBŻENICA  3:5 [1:1]

Bramki: Smolarek 16' 62' Żybura 56' - Barańczak 35' Kubacki 78'k Bruski 86' 90'+3'

Od 78' min. po drugiej ż/k dla Jankowskiego, nasz zespół grał w dziesiątkę !

Ostatni mecz w wielkopolsce piłce, jaki odbył się w Międzychodzie, miał wszystko co kibic mógł wymarzyć. Mecz pełen emocji i zmian nastrojów na boisku jak i poza nim, a komplet widzów, jak nie nad komplet , byli świadkami meczu, który na długo zostanie w pamięci. Niestety, po ostatnim gwizdku sędziego głównego, wśród kibiców międzychodzkich i w obozie międzychodzkiej Warty, zagościł smutek, ponieważ nasz zespół w samej końcówce meczu, przegrywa mecz o wszystko i po 15 latach [2008-2023], opuszcza szeregi czwartoligowe. Oba zespoły, stworzyły sobie wiele okazji bramkowych i każda z drużyn, mogła to spotkanie wygrać.

Lepiej spotkanie zaczęli goście, ale to nasz zespół, miał cztery sytuacje bramkowe [7' 13' 16' 30'], wykorzystując jedną z nich. Kolejne minuty, to okazje bramkowe gości [23' 27' 35' gol] i dwa groźne uderzenia z dystansu, które mijają bramkę Warty lub broni Leo Przybylak. Niestety, po jednym z stałych fragmentów gry min rz.rożnym, z którymi nie radzili sobie nasi zawodnicy, goście zdobywają bramkę i było 1-1. Mimo wielu prób, wynik do przerwy, już się nie zmienił.

Druga połowa, zaczęła się od ataków gości, którzy znowu po SFG rz.rożnym, piłka przechodzi wszystkich zawodników, a zamykający akcję , najskuteczniejszy gracz w V-lidze Węgrzyn, trafia do siatki i od 50' min. goście bliżej IV-ligi. Chwile później, nadz zespół, za sprawą Kępskiego, mógł szybko doprowadzić do remisu, ale futbolówka z 11m.trafia w boczną siatkę. Kilka minut później, po dwóch rz.rożnych, ponownie blisko zdobycia bramki, byli goście, ale na strachu się skończyło i piłkę przejmują zawodnicy Warty, przeprowadzając kontrę, którą skutecznie zakończył Żybura i było 2-2! W 58' min.meczu, powinno być 3-2 dla Warty, kiedy to Smolarek mija dwóch rywali, wystawiając piłkę na 12m do młodego gracza F.Kozubowskiego, który przestrzelił, uderzając obok słupka!!! W 62' min, obaj zawodnicy, wymienili się, tym razem F.Kozubowski ładnym podaniem, obsłużył kapitana naszego zespołu Smolarka, który w sytuacji sam na sam, zdobywa bramkę na 3-2 i na trybunach niesamowita euforia. Chyba nikt, nie spodziewał się wówczas, że będzie to ostatni gol Warty w IV-lidze, bo ostatnie minuty, należały do gości, którzy oprócz determinacji i niezłej gry, mieli ułatwione zadanie, gdyż zespół Warty od 78' min. musiał sobie radzić w dziesiątkę, co wykorzystali goście. Najpierw w 78' min.dla wielu najważniejszy moment w tym meczu, kiedy to po rz.rożnym, sędzia odgwizduje rz.karny dla gości [dla wielu zbyt pochopna decyzja rozjemcy] i po chwili piłka ląduje w siatce i było 3-3, a nasz zespół gra jednego gracza mniej. Wcześniej bramkarz Warty Leo Przybylak z trudem broni uderzenie z rz.wolnego!  Od tego momentu, nasz zespół, walczył o przetrwanie, aby doprowadzić chociaż do dogrywki, bo nasz zespół, tylko sporadycznie inicjował ataki. Za to goście z północy Wlkp, zwietrzyli szansę , aby już po 90 min.meczu, zakończyć tą rywalizację i tak też się stało. Po jednej z kontr i wrzutce w pole karne, zawodnik gości pakuje piłkę do siatki i było 3-4 i w obozie Pogoni euforia!  Wcześniej, nasz bramkarz wyjściem z bramki, wygrywa pojedynek 1x1. W doliczonym czasie gry, nasz zespół zaryzykował, szukając szansy na doprowadzenie do remisu, naciął się na kontrę gości, którzy dobijają warciarzy i było 3-5 i duża radość w sektorze gości, którzy głośno dopingowali swój zespół. W ostatniej akcji meczu, goście mogli podwyższyć wynik meczu, ale bramkarz Warty broni i po chwili, ostatni gwizdek w tym meczu, daje jednym radość , a drugim smutek.

Niestety, Warta Międzychód, po słabej rundzie wiosennej [11 meczy z rzędu +2 w barażach], zalicza spadek, dla wielu zasłużony. Przed nami kolejny sezon piłkarski, gdzie nasz zespół, przejdzie przebudowe i będzie rywalizować w V-lidze Wlkp gr.1.